2012 Birželio 26

Miestų apšvietimui sukurti 85 proc. taupesni sprendimai

veidas.lt

Pasibaigus du su puse metų trukusiems bandymams realiomis sąlygomis patvirtinta, kad naujosios šviesos diodų (LED) apšvietimo sistemos gali sutaupyti iki 85 proc. energijos. Šių naujausių „Philips“ apšvietimo sistemų bandymai atlikti įgyvendinant projektą „Švari revoliucija“, kurį inicijavo nepelno organizacija „The Climate Group“.

Miestų apšvietimui sunaudojama 19 proc. visos pasaulio elektros energijos ir išmetama 6 proc. viso anglies dvideginio. Perėję prie LED apšvietimo technologijos galime padėti sutaupyti elektros energijos, sumažinti anglies dvideginio emisijas bei pakeisti miestų aplinkas“, — sako kompanijos „Philips“ atstovas Haris Verhaaras.

Bandymų duomenys atskleidė, jog LED apšvietimo sistemų naudojimas leidžia sutaupyti tiek elektros energijos, kiek per pusę metų sunaudoja visos ES valstybės. „Tai padėtų stipriai sumažinti ir išmetamų dujų kiekį – įdiegus LED tipo apšvietimo sistemas per metus į atmosferą nebūtų išmesta iki 670 milijonų tonų žalingų dujų“, – teigia H. Verhaaras.

Švarios revoliucijos“ projektu siekiama sumažinti į orą išmetamo anglies dvideginio kiekį. Projekto įgyvendinimo metu atliktų tyrimų ir bandymų rezultatai buvo pristatyti Jungtinių Tautų organizuotame pasaulio šalių forume aplinkosaugos klausimais. Jame buvo pristatyti ir bendrovės „Philips“ LED apšvietimo sistemų bandymo rezultatai, įrodantys, kad miestai gali ženkliai sutaupyti vien pakeitus gatvių apšvietimo sistemas.

LED miestų apšvietimo sistemos suvartoja mažiau elektros energijos ir tarnauja kur kas ilgiau. Bandymuose dalyvavusiuose miestuose LED šviestuvų veikimo trukmė buvo 50-100 tūkst. valandų. Paprastai namuose naudojamos kaitrinės lemputės tarnauja tik apie 1 tūkst. valandų“, – sako H. Verhaaras.

Bandymai buvo atliekami didžiausiuose pasaulio miestuose: Niujorke, Kalkutoje, Sidnėjuje, Toronte, Londone, Adelaine, Haldijoje, Hong Konge, Keson Sityje ir Thanėje. Atlikus šių miestų gyventojų apklausą paaiškėjo, kad jie pasisako už LED apšvietimo sistemų vystymą savo mieste. Net 80 proc. dalyvavusių apklausoje manė, kad šitaip turėtų būti apšviestas visas jų miestas. Jie pastebėjo, kad tamsiu paros metu smarkiai pagerėjo matomumas, o tai didina saugumo jausmą.

Su detalesniais tyrimo duomenimis galima susipažinti organizacijos „The Climate Group“ svetainėje: www.TheCleanRevolution.org/lighting-the-clean-revolution.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...