2011 Spalio 01

“Microsoft” pristatė “Windows 8″ naujoves

veidas.lt

 

JAV ką tik vykusiame renginyje “Build 11″ kompanija “Microsoft” pademonstravo savo kuriamą operacinę sistemą “Windows 8″ ir joje diegiamas naujoves.

Naujasis “Microsoft” produktas prekyboje turėtų pasirodyti 2012 m. rudenį.
Didžiausia naujovė yra tai, kad “Windows 8″ kuriama turint galvoje planšetinius kompiuterius. Todėl ši operacinė sistema bus visiškai pritaikyta valdyti jautriais liesti ekranais – tam skirta valdymo aplinka “Metro”, primenanti išmaniesiems telefonams skirtą “Windows Phone 7″ sistemą. Žinoma, išliks ir “Windows 8″ versija su klasikine, visiems įprasta aplinka. Žadama, kad naujajai operacinei sistemai nereikės galingesnio kompiuterio nei “Windows 7″, be to, nereikės diegti atskiros antivirusinės programos – visi būtini saugumo įrankiai bus pačioje operacinėje sistemoje. Kadangi “aštuoniukę” planuojama diegti ir planšetiniuose kompiuteriuose, kompanija “Microsoft” pristatė programų parduotuvę “Windows Store”, panašią į mobiliesiems įrenginiams skirtas “Apple App Store” ir “Android Market” parduotuves.
Priminsime, kad 2009 m. rudenį prekyboje pasirodžiusi “Microsoft” operacinė sistema “Windows 7″ sulaukė itin didelio pasisekimo. Kompanijos “Microsoft” duomenimis, visame pasaulyje jau parduota per 450 mln. jos kopijų. Šį rudenį juntamas ypatingas pardavimo pagyvėjimas – kasdien parduodama po 650 tūkst. vienetų. Lietuvoje ši operacinė sistema taip pat spėjo prigyti – interneto tyrimų bendrovės “Gemius” surinkta informacija rodo, kad “Windows 7″ savo kompiuteriuose turi įsidiegę apie 40 proc. šalies vartotojų ir jų skaičius nuolat auga. Visų laikų palyginti populiariausią “Windows XP” sistemą naudoja jau tik 52 proc. lietuvių.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. LLL LLL rašo:

    Visame pasaulyje parduotos kopijos, o Lietuvoje įdiegta. Įdomu, kiek čia parduota:D


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...