2010 Rugsėjo 21

Biurokratija

Metas nusileisti pačiai Saulėlydžio komisijai

veidas.lt

Per pusantrų darbo metų dabartinės Vyriausybės sudaryta Saulėlydžio komisija panaikino Kvalifikacijų tarnybą ir Tautinių mažumų departamentą, dar keletą įstaigų, priklausiusių Vyriausybei, perkėlė į ministerijų pavaldumą. Štai ir visi konkretūs darbai. Beje, visi jie atlikti dar pačioje komisijos darbo pradžioje – 2009-ųjų pirmąjį ketvirtį.

Kuo visą kitą laiką užsiima ši biurokratines džiungles kaip reikiant praretinti ir verslą kontroliuojančių įstaigų gretas turėjusi sumažinti komisija?

“Viena pirmųjų mūsų užduočių – atlikti valdžios institucijų funkcijų ir veiklos auditą, kuris padėtų padidinti jų veiklos efektyvumą ir sumažintų jau šių metų valstybės biudžeto išlaidas”, – tai citata iš pirmojo komisijos vadovo, vėliau šių pareigų atsisakiusio verslininko Valentino Milaknio lūpų (2009 m. sausis).

“Artimiausio pusmečio mūsų uždavinys – įvertinti visą valstybės valdymo aparatą, jo teikiamas paslaugas ir rasti būdų optimizuoti sistemą. Rezultatas turėtų būti toks – geresnis viešųjų paslaugų prieinamumas Lietuvos žmonėms ir mažesnės išlaidos valstybės aparatui”, – taip “Veidui” paaiškino vadovavimą komisijai prieš pusmetį perėmęs ministro pirmininko kanclerio pavaduotojas Giedrius Kazakevičius (2010 m. rugsėjis). Matote esminių skirtumų? Mes taip pat ne.

Kodėl komisijai taip ir nepavyko nuveikti apčiuopiamų darbų ir ji pati virto bloguoju neveiksnios biurokratijos pavyzdžiu? “Daugelis mūsų pateiktų siūlymų nukeliauja į Seimą ir ten užstringa jų priėmimo procesas”, – paaiškino G.Kazakevičius. Regis, dėl tos pačios priežasties – politinio palaikymo trūkumo – Saulėlydžio komisijos vadovo kėdės atsisakė ir V.Milaknis.

“Gal tiesiog pažvelkime tiesai į akis ir konstatuokime: biurokratija Lietuvoje neįveikiama, o jos karpymui ir retinimui nepritaria Lietuvos politikai. Kam dar mulkinti žmones, verslininkams žadėti sąlygų pagerinimą, kai jau visiškai aišku, kad jokių permainų pasiekti nepavyks”, – klausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) ekonomikos ir finansų departamento direktorius Sigitas Besagirskas.

S.Besagirskas cituoja neseniai atliktą LPK narių apklausą. Kaip rodo ši apklausa, verslininkai įžvelgia tik vienos institucijos – Valstybinės mokesčių inspekcijos darbo pagerėjimą, o visose kitose jie skundžiasi patiriantys dar daugiau vilkinimo ir atviro kyšių reikalavimo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...