2011 Gegužės 24

Merus renkant tiesiogiai pralaimėjusių nebūtų

veidas.lt

BFL

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, antradienį susitikusi su šalies savivaldybių merais, pakartojo paramą tiesioginių mero rinkimų idėjai.

Šalies vadovės atstovas Linas Balsys po susitikimo sakė, kad priimti tiesioginius merų rinkimus numatančias Konstitucijos pataisas yra Seimo uždavinys ir paragino parlamento partijos tam konsoliduoti jėgas.

“Prezidentė tai idėjai pritaria ir ją palaiko, kaip pritarė ir palaikė iki šiol, nes tiesioginiai metų rinkimai pagyvintų vietos valdžią, padarytų ją dar artimesnę žmonėms ir atskaitingesnę žmonėms. Pralaimėjusių čia tikrai nebūtų”, – žurnalistams sakė L. Balsys.

Prezidentės patarėjas pabrėžė, kad vietos valdžios vaidmuo kasdieniame žmogaus gyvenime yra tikrai pats svarbiausias.

“Ir už mane turbūt svarbesnis”, – prezidentės žodžius perdavė L. Balsys.

“Žmonių pasitikėjimas valdžia ir valstybe prasideda nuo pasitikėjimo meru. Arčiausiai žmonių esanti valdžia turi tapti pirmąja pagalba ir patarėja kiekvienam žmogui ir vietos bendruomenei sprendžiant kasdienes problemas”, – po susitikimo išplatintame pranešime cituojama prezidentė.

Savivaldybių asociacijos prezidento Ričardo Malinausko teigimu, tiesioginių mero rinkimų asociacija siekia jau 13 metų.

Jis taip pat leido suprati, kad Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorės Romos Žakaitienės neseniai iškelta mintis kadenciją baigusiems merams mokėti rentas nėra pamiršta.

“Atsižvelgiant į tai, koks dabar darbo užmokestis yra mokamas merams – jis nesikeitė nuo 2003 metų, tik du kartus buvo mažinamas, ir į tai, kad žmonės išdirbę keletą arba keliolika metų šiose pareigose galbūt ir praranda savotišką kvalifikaciją tame darbe, kuriame dirbo, o galbūt paprasčiausiai būna užimtos tokios darbo vietos, aš manau, kad apie tai galima būtų diskutuoti”, – dėstė R. Malinauskas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...