2011 Sausio 24

Geriausi 2011 metų merai

Geriausių merų dosje

veidas.lt

Merų dosjė
1. Bronis Ropė, 55 m., Ignalinos r., 158 balai, LVLS
Gyventojų skaičius 19 374
Nedarbas 15,5 proc.
Biudžetas 39,3 mln. Lt
Meru renkamas nuo 1992 m. (1995)

2. Antanas Čepononis, 51 m., Radviliškio r., 117 balų, TS
Gyventojų skaičius 47 626
Nedarbas 13,1 proc.
Biudžetas 88,5 mln. Lt
Meru renkamas nuo 1990–1995 m. ir nuo 2003 m.

3. Genadijus Mikšys, 54 m., Šiauliai, 113 balų, LiCS
Gyventojų skaičius 125 453
Nedarbas 11,3 proc.
Biudžetas 203,3 mln. Lt
Meru išrinktas 2007 m.

4. Andrius Kupčinskas, 35 m., Kaunas, 107 balai, TS
Gyventojų skaičius 348 624
Nedarbas 12 proc.
Biudžetas 590 mln. Lt
Meru išrinktas 2007 m.

5. Algirdas Bagušinskas, 52 m., Vilkaviškio r., 95 balai, LSDP
Gyventojų skaičius 47 204
Nedarbas 14,7 proc.
Biudžetas 84 mln. Lt
Meru renkamas nuo 2000 m.

6. Algirdas Vrubliauskas, 44 m., Alytaus r., 84 balai, TS
Gyventojų skaičius 30 691
Nedarbas 18,9 proc.
Biudžetas 48 mln. Lt
Meru renkamas nuo 1997–2003 m. ir nuo 2007 m.

7. Vidas Mikalauskas, 55 m., Varėnos r., 83 balai, CP
Gyventojų skaičius 27 604
Nedarbas 17 proc.
Biudžetas 52 mln. Lt
Meru renkamas nuo 1997 m.

8. Povilas Žagunis, 58 m., Panevėžio r., 81 balas, LVLS
Gyventojų skaičius 42 449
Nedarbas 17,8 proc.
Biudžetas 72 mln. Lt
Meru renkamas nuo 2004 m.

9. Gintautas Gegužinskas, 49 m., Pasvalio r., 78 balai, TS
Gyventojų skaičius 31 718
Nedarbas 17,8 proc.
Biudžetas 61 mln. Lt
Meru renkamas nuo 1990–2000 m. ir nuo 2003 m.

10. Nijolė Naujokienė, 56 m., Kėdainių r., 74 balai, PDP
Gyventojų skaičius 61 872
Nedarbas 12,5 proc.
Biudžetas 111 mln. Lt
Mere renkama nuo 2005 m.

Geriausias 2009 m. meras
Ričardas Malinauskas, 45 m., Druskininkai, LSDP
Gyventojų skaičius 24 044
Nedarbas 18,7 proc.
Biudžetas 46 mln. Lt
Meru renkamas nuo 2000 m.

Geriausias 2010 m. meras
Rimantas Taraškevičius, 61 m., Klaipėda, LiCS
Gyventojų skaičius 182 752
Nedarbas 13,4 proc.
Biudžetas 290 mln. Lt
Meru renkamas nuo 2001 m.

Šaltinis: Lietuvos statistikos departamentas, Lietuvos darbo birža, Finansų ministerija, savivaldybės; 2011 m. sausio 1 d.

1. Bronis Ropė, 55 m., Ignalinos r., 158 balai, LVLS

Geriausio 2011 metų mero titulas – ilgiausią stažą turinčiam vadovui

Kaip B.Ropei pavyksta jau beveik du dešimtmečius nepaslysti mero poste?

Pasakyti ką nors netikėto apie Bronį Ropę, devyniolika metų Ignalinos rajonui vadovaujantį valstietį liaudininką, nėra paprasta. Jį visi pažįsta ir jis visus pažįsta. Be to, regionų lygmeniu jis labai daug išmano. Kartais net juokaujama: “Jei ko nežinai apie savivaldos reikalus, klausk Ropės. Jis viską žino.”
Bet va paklaustas, kodėl būtent šiemet, vietos valdžios rinkimų metais, kolegos jį išrinko geriausiai šalyje dirbančiu meru, B.Ropė susimąsto. “Tai kad ir pernai buvau aukštai – ketvirtoje vietoje, o užpernai – antroje. Gal tiesiog vertintojai mato mūsų nuoseklumą, atkaklumą, principingumą, – dėsto praktiškasis Aukštaitijos ūsočius. – Tiesą sakant, beveik viską, ką užsibrėžiu, stengiuosi padaryti ir padarau. Man taip pat svarbu, ką žmonės mano, todėl kasmet rengdavau susiėjimus su didžiausiomis gyvenviečių bendruomenėmis. O tokių apie tris dešimtis. Joms priklauso arti 800 žmonių. Iš išgirstų žmonių pageidavimų sudarydavau kasmečių darbų planą ir pagal jį veikiau. Aišku, kai kurių darbų negalėjau padaryti, pavyzdžiui, išasfaltuoti kai kurių kelių ar žvyrkelių, nes ne savivaldybė valdo tų programų pinigus, bet dauguma kitų komunalinių darbų atlikta.”
Per pastaruosius penketą metų Ignalinoje ir didžiausioje priemiesčio gyvenvietėje Vidiškėse pakeistos visos šiluminės trasos, pereita prie pigesnio kuro – medžio atliekų ir pjuvenų, o kaminų šiluma vėlgi panaudojama šilumai gaminti. Dėl to ignaliniškiai atsiduria tarp mažiausiai mokančiųjų už būsto šildymą ir karštą vandenį. Be to, pastaraisiais metais modernizuotas ir nuotekų valymas, iš naujo išgrįsta daugelis šaligatvių.
Jau po metų pusantrų, pasak B.Ropės, bus baigti renovuoti visi iki vieno savivaldybės viešieji pastatai: darželiai, mokyklos, globos įstaigos, kultūros namai. Tiesa, jau ir šiandien dauguma darželių, mokyklų, miesto centrinė biblioteka ir ligoninė yra renovuota ir savo išvaizda lenkia net daugelį sostinės savivaldybės viešųjų įstaigų.
O vos tik nuleis sniegą, apie kovą–balandį, devynetas Ignalinos ir didžiausios gyvenvietės Didžiasalio daugiabučių bus “aprengti” pastoliais. Bus imtasi jų renovavimo. Dar apie šešetą daugiabučių bus pradėti renovuoti netrukus, kai paaiškės šiuo metų skelbiamo renovacijos konkurso laimėtojas.
“Mūsų senstantis kaimiškas rajonas turi probleminės teritorijos statusą, todėl dalyvaujame specialioje programoje: gavome geresnes sąlygas modernizuoti daugiabučius. Iš fondų tam bus skirta 85 proc. lėšų, o patiems žmonėms reikės primokėti tik 15 proc. Iš viso šiems daugiabučiams renovuoti numatyta skirti apie 4,7 mln. Lt”, – aiškina meras.
Iš viso Ignalinos rajone yra apie šimtą daugiabučių. Bet ir dėl jų ateities B.Ropė regi išeičių: “Manau, kai ką bus galima padaryti, kai sužinosime ES 2014–2020 m. struktūrinių fondų paramos teikimo sąlygas, o ir kai žmonės pamatys, kad renovuotų daugiabučių gyventojai šildosi pigiau, turės daugiau noro patys prisidėti pinigais prie šito reikalo.”
Braidžiodamas po komunalinę kasdienybę pragmatiškasis B.Ropė galvoja ir apie tai, kaip pritraukti Ignalinon dar ir kitų savivaldybių gyventojų pinigo. Bemaž prieš pustrečių metų jam pavyko prastumti idėją – suteikti Ignalinos rajonui kurortinės vietovės statusą.
Tiesa, beldžiantis į centrinės valdžios duris ir langus išeikvota daug laiko bei jėgų. “Turėjome įrodyti, kad galime teikti kurortinį gydymą: taigi ėmėmės gręžinių ir ežerų vandens bei dumblo tyrimų. Ir atradome, kad dviejų ežerų dumblas tinka sanatoriniam gydymui, be to, turime ir mineralinio vandens. Taigi visai neseniai pardavėme vieną nenaudojamą pastatą, kuriame ir bus įrengta sanatorija. Tai bus pagrindinis mūsų šių metų darbas”, – vardija meras.
Šalia to vėl modernizuojamas Ignalinos žiemos sporto centras. Bet B.Ropė sakosi nebijąs idėjinio pramuštgalvio, energingojo kolegos iš Druskininkų Ričardo Malinausko baigiamos statyti slidinėjimo trasos konkurencijos. “Žiemos sporto mėgėjai slidininkai, snieglentininkai – tikri gurmanai. Jiems reikia pasimėgauti vis kitu “patiekalu”. Todėl nei Ignalina, nei Druskininkai, nei slidinėjimo trasų turintis Birštonas bei jas planuojantys Šakiai klientų nepristigs. Priešingai, kuo bus daugiau tokių trasų, tuo daugiau žmonių mokysis slidinėti ir atvažiuos pas mus visus leisti laisvalaikio”, – tikina Ignalinos meras.
Svarbu paminėti, kad Ignalinos rajono savivaldybė padeda ir Aukštaitijos nacionaliniam parkui tvarkyti Ladakalnį, nuo kurio atsivers nesuskaičiuojama gausybė vienas su kitu susiliejančių Ignalinos ežerų ir ežeriukų, o neseniai bendromis jėgomis buvo sutvarkyta Palūšės valtinė.
Merija remia ir privačias iniciatyvas. Tiesa, ne finansiškai, o rengiant dokumentus. Mat taip irgi tikimasi visiems uždirbti iš mokesčių. “Netrukus bus baigtas atkurti ir atvertas Dūkšto dvaras su viešbučiu ir restoranu, be to, rekonstruojamas ir statomas aerodromas su viešbučiu, neseniai parengėme detalųjį planą sklypo, kuriame bus įrengtas parašiutininkų rengimo cetras. Čia visi ketinantieji šokti iš lėktuvo parašiutu galės pasipraktikuoti ant specialių treniruoklių.”
Taigi kurortu tapusi Ignalina orientuojasi į aktyvų sportą ir poilsį tiek vasarą, tiek žiemą. Priminsime, kad čia veikia modernus Sporto ir poilsio kompleksas su baseinu, pirtimis, treniruoklių ir boulingo salėmis, Žiemos sporto centras su natūralaus ir dirbtinio sniego trasomis, Palūšėje nutiesti nauji takai, dviračių takas.
Na, o neoficialiai kalbinami politikai vardija ir kitas “amžinojo mero” B.Ropės sėkmės priežastis. Girdi, išsilaikyti mero poste jam padeda ir tai, kad meras seniūnais paskyrė į save panašius vadovus – organizuotus, neišdidžius, mokančius bendrauti su paprastais kaimiško rajono žmonėmis. Ne vienas tų seniūnų – buvęs mero bendrapartietis. Žmonės pasitiki seniūnais, o kartu tai yra ir mero sėkmės garantas.

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. siaulietis siaulietis rašo:

  kokia nesamone,kas Miksi galejo pasiulyti i geriausio mero rinkimus,Siauliam jis nieko gero nepadare budamas meru,isskyrus,kad uosvene zeme pardave miesto kapiniems.

 2. o jo joi o jo joi rašo:

  Mieli, žurnalistai, jus paziurekite liaupsninancio save ES pinigais Ignalinos rajono mero teritorijoje koks tikras nedarbas,-ne jūsų deklaruojamas 15,5 proc., o 21,3 proc. Finansų analitikai teigia, kad “jeigu gyvenate Ignalinoje, greiciausiai neturėsite darbo”http://verslas.delfi.lt/business/lietuvoje-kelios-geroves-salos-mazu-atlyginimu-juroje.d?id=41023579, pasidomekite kiek 2010 m. įsikūrė ir kiek išsiregistravo įmonių…ir visas burbulas sprogs. Ilgalaikiškumas valdyti ne vertybė, o katastrofa, kai visas rajonas persipynęs protekcijomis, baimėmis ir “kitokių” iniciatyvų sužlugdymu. Merus turi rinkti ne 180 ekspertų – valdininkų, su kuriais gal ir gerai darbiniais klausimais sutaria B.Ropė, o žmonės, beje, irgi anonimiškai, nes kitaip mūsų rajone nebegalima. Juokinga, kad nebūtų liūdna. Daug kas mūsų merą su Lukošenka tapatina…kaimynai. Na bet apdovanojimas lieka apdovanojimu, tikėsimės…paskutinį kartą…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...