2014 Kovo 27

Laidojimo tradicijos Vilniaus katedroje ir Sapiegų mauzoliejuje

veidas.lt

Jano Bulhako nuotr.

Kovo 28 d., penktadienį, 16 val. Bažnytinio paveldo muziejus kviečia į ekskursiją „Memento mori: laidojimo tradicijos Vilniaus katedroje ir Sapiegų mauzoliejuje“

Mirties tema jaudino visų epochų žmones. Mirties akivaizdoje susimąstoma apie gyvenimo prasmę, asmens atminimą, nuveiktus darbus, išliekančius ženklus. Ekskursijoje kalbėsime apie tai, kaip laikui bėgant kito mirties suvokimas, laidojimo tradicijos ir papročiai, kokią žinią amžininkams ir ateities kartoms siekė perteikti antkapiai ir epitafijos. Vilniaus katedros požemiuose mūsų laukia garbingų valstybės ir Bažnyčios istorijai nusipelniusių asmenų palaidojimo kriptos, istorijos apie pamirštas ir dar neatrastas kapavietes.
Sapiegų giminės mauzoliejuje apžiūrinėdami prabanga ir elegancija dvelkiančius monumentalius garsios šeimos antkapinius paminklus, aptarsime laidojimo tradicijas, baroko epochos žmonių požiūrį į mirtį ir ruošimąsi pasitikti lemtingą akimirką. Užsakovų galią, turtą ir subtilų meninį skonį liudijančius Sapiegų antkapius kūrė iš Italijos atvykę skulptoriai. Tuo metu klestinčiame Vilniuje iš svetur atvykę įvairių sričių menininkai turėjo progų atskleisti savo talentą.

Ekskursija prasidės Vilniaus katedroje.
Trukmė: 2 val.
Būtina registracija tel. 8 5 269 78 03 arba el. p. muziejus@bpmuziejus.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...