2011 Birželio 04

Meistrai brandina pamainą

veidas.lt

"Veido" archyvas

Šįkart J.Vaitkaus “Markizę de Sad” vaidins jo vadovaujamo kurso studentai

Birželio afišose – daug garsių režisierių pavardžių, tačiau mažoka žymių aktorių. Tai gali reikšti tik viena: diplominius jaunųjų teatralų pastatymus. Štai kurso vadovas Jonas Vaitkus Lietuvos muzikos ir teatro akademijos aktoriams bakalaurams režisavo Maksimo Gorkio “Paskutiniuosius” ir Yukio Mishimos “Markizę de Sad”. Valentinas Masalskis su savo išgarsintais Vilniaus kolegijos bakalaurais, susibūrusiais į “trupę p.s.” ir nuo rudens pasiryžusiais tęsti studijas Klaipėdos universitete, sukūrė naują spektaklį “Už linijos”. Jame, kaip ir ankstesniuose trupės darbuose, mėginama rituališkai atkurti pasaulio dėsnius remiantis ritmu, daina ir judesiu.

Savo spektaklius pristatys ir meistrų išugdyti jaunieji režisieriai. Štai Vilniuje matysime Tado Montrimo pastatymą pagal jaunatviško idealizmo kupiną latvių dramaturgo Harijiso Gulbio pjesę “Teateina visi pas mane”, o Klaipėdoje – režisūros bakalauro Mariaus Pažerecko spektaklį “Globotinis nori būti globėju” pagal austrų klasiką Peterį Handke. Tema itin aktuali jaunimui: neišvengiami mokytojo ir mokinio pozicijų susikirtimai.

Aktorių spektakliai

Aktoriai vasarop taip pat virs režisieriais. Menų spaustuvėje iš režisūros studijų Maskvoje parlėkęs Vidas Bareikis su “No theatre” aktoriais pristatys būsimą mįslingą spektaklį – provokaciją “Mr. Fluxus”. Birželio 18-ąją, kai Vilniui gresia tradicinė kultūrinė nemiga (tą naktį rengiamas festivalis “Tebūnie naktis”), V.Bareikis pasirodys ir kaip muzikantas soliniame koncerte “Klounai irgi kartais verkia”. “Kurdamas dainas, vis labiau linkstu prie intymaus teatrališko bendravimo, kai lieka tik instrumentas ir balsas. Tokie koncertai labai mėgiami ne tik Lietuvoje, bet ir Rusijoje, kur tokio žanro pasirodymai vadinami “kvartirnikais”, arba “buto koncertais”. Scena jiems gali tapti daugiabučio namo virtuvė, o publika – gausybė joje sunkiai sutelpančių žmonių”, – pasakoja V.Bareikis.

Panevėžyje J.Miltinio dramos teatro aktorius Vytautas Kupšys režisuoja šiuolaikinės komedijos klasikų Ray Cooney ir Johno Chapmano bendrą veikalą “Misis Markhem miegamasis”. Daugelyje pasaulio scenų “patikrintos” linksmos situacijos, kurias sukuria trys aistros ištroškusių meilužių poros, žiūrovus nuteiks neįnoringam vasariškam atsipalaidavimui. Vaidins Inga Talušytė, Eleonora Koriznaitė, Laimutis Sėdžius ir kt.

Išėjusiesiems atminti

Vasaros pradžią pažymės ir baleto meistrui Jonui Katakinui (1950–2005) atminti skirtas vakaras Rusų dramos teatre. Scenoje pamatysime visą būrį Lietuvos ir užsienio baleto žvaigždžių, gyvi šokėjų pasirodymai bus derinami su archyvine kino ir foto medžiaga. Pamatysime šiuo metu kuriamo filmo “Svarbiausia pamoka”, pasakojančio apie J.Katakiną, ištrauką. “Labiausiai norėtųsi, kad pažvelgtume į baletą ne tik kaip į gražų, spalvingą reginį, lydimą puikios muzikos, bet ir kaip į meną, sprendžiantį amžinas ir šiuolaikines problemas, pakylančias iki filosofinio apibendrinimo”, – mokė baleto primarijus.

Šiaulių dramos teatras atiduos pagarbos duoklę aktoriui Pranui Piaulokui (1945–2008). Čia birželio 2 ir 9 dienomis rengiami neseniai pasirodžiusios knygos “Scenos riteris. Prisiminimai apie Praną Piauloką” pristatymai, kuriuose dalyvaus leidinio redaktorius Svajūnas Sabaliauskas, P.Piauloko kurso draugai, scenos partneriai ir bičiuliai.

Birželio teatrų premjerų

 • 5, 7 d. 18 val. Rusų dramos teatre – “Paskutinieji”. Rež. Jonas Vaitkus
 • 8 d. 18 val. Rusų dramos teatre – “IšTapetuoto Vidaus”. Choreogr. Lina Puodžiukaitė
 • 9 d. 19 val. Menų spaustuvėje – “Mr. Fluxus”. Rež. Vidas Bareikis
 • 9, 10 d. 18 val. Rusų dramos teatre – “Markizė de Sad”. Rež. Jonas Vaitkus
 • 11 d. 18 val. Rusų dramos teatre – “Teateina visi pas mane”. Rež. Tadas Montrimas
 • 11 d. 19 val. Menų spaustuvėje – “Už linijos”. Rež. Valentinas Masalskis
 • 11, 12 d. 17 val. Panevėžio J.Miltinio dramos teatre – “Misis Markheim miegamasis”. Rež. Vytautas Kupšys
 • 18 d. 22 val. Menų spaustuvėje – “Klounai irgi kartais verkia”. Solinis Vido Bareikio koncertas
 • 18 d. 23 val. Menų spaustuvės kieme – “Mano miestas”. Rež. Saulė Degutytė
 • 18 d. 24 val. Menų spaustuvės kieme – “Skylės ir dulkės”. Autorius ir atlikėjas Benas Šarka
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Gabriele Gabriele rašo:

  Pati mokiausi muzikos, todėl grįžus savaitei atostogų iš užsienio nutariau apsilankyti koncerte. Labai viliojančiai skambėjo “klasikinės sakralinės muzikos misterija”, taigi išsiruošėme į Užutrakio Dvarą žiūrėti “trupės ps” paruošto spektaklio “Už linijos”. Deja, išvydome tai, ko tikrai nesitikėjome. Klasikinės muzikos nebuvo nė kvapo, o juo labiau sakralinės. Kluone susodinti žmonės sunkiai ką tegalėjo matyt, nes nebuvo jokios scenos ar pakylos. O panorėjus išeiti vidury renginio teko kone susigrumti su apsauginiu. O ir išeinančių buvo tikrai nemažai. Žinau, kad tikitės teigiamų atsiliepimų. Žinau, kad buvo ir nemažai tokių, kuriems renginys patiko. Viskas, ko siekiu, tai peržiūrėti informaciją apie renginį, pataisyti aprašymus ir neklaidinti žmonių. O taip pat būtų malonu iš rengėjų sulaukti atitinkamo elgesio, o ne prievartos.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...