2010 Gruodžio 06

Politika

Medvedevas nesąmone vadina kaltinimus, kad Rusija siekia Europą padaryti energetiškai priklausomą nuo Maskvos

veidas.lt

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas kategoriškai atmetė pareiškimus, kad Rusijos energetiniai projektai yra politiškai motyvuoti.

“Iš tiesų, yra nuomonių, kad beveik visi Rusijos energetiniai projektai yra politiškai motyvuoti, kad Rusija siekia visą Europą padaryti energetiškai priklausomą, o paskui tuo naudotis siekdama politinių pranašumų. Jūs žinote mūsų poziciją. Manome, kad tai absoliuti nesąmonė”, – spaudos konferencijoje Varšuvoje pareiškė D.Medvedevas.

Prezidentas pridūrė, kad Rusija mano plėtojanti “geraširdiškus, atvirus ir abipusiai naudingus energetinius santykius su visomis Europos valstybėmis, įskaitant ir tas, kurias su Rusija jungia vienas vamzdynas”.

“Pastaruoju metu mes sugebėjome rasti sutarimą dėl kai kurių sprendimų. Dėl dujų vyko pakankamai sudėtingos derybos, galiojant atitinkamoms ES direktyvoms, tačiau mes sugebėjome rasti visiškai protingus sprendimus – viliuosi, kad taip bus ir ateityje”, – sakė D.Medvedevas.

“Mūsų lenkų kolegos žurnalistai klausė apie perspektyvas. Manau, kad kai kurie stambūs energetiniai projektai, susiję su kai kurių objektų Lenkijos teritorijoje privatizacija, būtų Rusijos Federacijai įdomūs, tačiau, žinoma, tai galima plėtoti tik esant pasitikėjimui ir abipusės naudos požiūriu vertinant atitinkamus susitarimus”, – sakė D.Medvedevas.

Savo ruožtu Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis (Bronislavas Komorovskis) sakė, kad Lenkija suinteresuota bendradarbiauti su su Rusija ir rusų verslu vadovaudamasi dalykiniais principais. Jis ypatingai palaikė tuos projektus, kurie naudingi ne vien verslui, bet ir abiems valstybėms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...