2010 Liepos 22

Atlyginimai

Medikai pasipiktino premjero kalbomis

veidas.lt

Šiandien šalies premjero Andriaus Kubiliaus interviu “Žinių radijui” išsakyta mintis, kad viešajame sektoriuje atlyginimai smunka mažiau nei privačiame dėl to, kad nebuvo mažinamos mokytojų ir gydytojų algos, sukrėtė medikų bendruomenę.

“Labai negarbinga, kai politinės batalijos atsisuka prieš tuos, kurie nedalyvauja politikoje, kasdien dirba visiems gyvybiškai svarbų ir pasiaukojamą darbą, – sako Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas prof. Liutauras Labanauskas. – Tokie vieno iš aukščiausiųjų valstybės pareigūnų pareiškimai žeidžia medikus ir kelia nesantaiką visuomenėje”.

LGS vadovo teigimu, nesuprantamas medikų prilyginimas valstybės tarnautojams, nes daugiau kaip 95 proc. jų dirba viešosiose įstaigose. Todėl ir atlyginimų mažinimą jie pajuto pirmieji, kai praeitų metų liepą valstybė nutarė už Lietuvos piliečių sveikatą mokėti pigiau. Pasak LGS prezidento, premjeras tikrai nepaneigs fakto, jog Lietuvos žmonių sveikatos apsaugai 2010 m. buvo skirtas 800 mln. litų mažesnis finansavimas. Tuo metu visuomenei teikiamų medicinos paslaugų kaštai 2009-2010 m. didėjo: augo eksploatacinės gydymo įstaigų išlaidos, brango šildymas, elektra, didėjo PVM medicininėms priemonėms ir vaistams, tačiau paslaugų Lietuvos piliečiams buvo teikiama tiek pat. Problemos sprendimą, kokiomis lėšomis už tai sumokėti, valstybė perkėlė ant medikų pečių.

“Negalime atsisakyti gydyti ligonio, net jei valstybė tam neskiria lėšų, – pabrėžia LGS vadovas. – Imtasi įvairių taupymo metodikų: medikai “leisti” nemokamų atostogų, jiems buvo nuimti priedai, jie verčiami dirbti didesniu krūviu už tą patį atlygį”. Gydytojų sąjungos prezidento teigimu, medikų darbo užmokesčio fondas per metus mažėjo nuo 15 proc. iki 40 proc.

Deja, medikų parodytas solidarumas su pacientais, šalį ištikus finansinei krizei, liko ne tik neįvertintas, bet ir sulaukė štai tokio akibrokšto. “Mus stebina ir liūdina toks valstybės vadovų požiūris – demonstruojama nepagarba žmonėms, kurie, galima sakyti, ant savo pečių neša valstybės problemas”, – sako LGS prezidentas prof. L. Labanauskas.

Lietuvos gydytojų sąjungos nuomone, būtų garbinga, jei premjeras paneigtų neatsakingai paskleistą tikrovės neatitinkančią informaciją, kuri kelia priešpriešą tarp įvairių visuomenės sluoksnių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Liucija Liucija rašo:

    Medikai vien iš kyšių gali pragyventi.Jei nieko neduosi,tai jokių reikalingų tyrimų nepasidarysi.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...