2011 Birželio 26

Mažytė Vokietijos sala balsuoja dėl išsiplėtimo

veidas.lt

AFP

Labiausiai į šiaurę nutolusios Vokietijos salos Helgolando gyventojai, kurių yra maždaug 1,2 tūkst., sekmadienį balsuoja dėl to, ar padidinti salos plotą ir priimti daugiau turistų.

Balsavimas vyksta dėl 18 mln. eurų projekto dirbtinai atkurti smėlio seklumą, kuri buvo nuplauta 1 720 metais ir kuri jungė šią salą su mažesne kaimynine Diunės sala, kurioje įsikūrę oro uostas ir stovyklavietė.

“Tai širdies sprendimas, – savaitraščiui FAS sakė Helgolando meras Juergas Singeris (Jurgas Zingeris). – Nežinau, kaip širdys plaks”.

Projekto idėja yra padidinti minėtų Šiaurės jūros salų, esančių už 95 km nuo Vokietijos pakrantės, plotą maždaug 20-čia proc. ir sukurti paplūdimius bei erdvę viešbučiams, kad būtų paskatintas turizmas ir sustabdytas gyventojų skaičiaus mažėjimas.

Jei projektui bus pritarta, dirbtinai sukurtoje sausumos juostoje bus galima pastatyti viešbučius su maždaug 1 tūkst. lovų, įrengti uostą ir pastatyti salos istorijos muziejų.

19-ajame amžiuje Helgolandas priklausė britams, o Antrojo pasaulinio karo metais čia buvo nacių povandeninių laivų bunkeris ir sala buvo smarkiai subombarduota.

Vis dėlto daugelis iš tų 350 tūkst. kasmet atvykstančių lankytojų teigia, kad juos į Helgolandą vilioja kaip tik organizuoto turizmo nebuvimas. Jie sako, kad į šią atokią salą atvyksta ieškoti ramybės ir vienatvės.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...