2011 Gegužės 08

Mažiausia vaizdo kamera pasaulyje

veidas.lt

vaizo

Kaip praneša gizmodo.com,vaizdo kamera – tai priemonė, padedanti perteikti tam tikrą vaizdą. Šiais laikais kameros yra labai plačiai naudojamos tiek kinematografijoje, tiek medicinoje.

Medicinoje naudojamos vaizdo kameros, skirtos iš vidaus pažvelgti į žmogaus kūną, deja, nėra itin mažos. Tačiau bendrovė „Medigus“ pranešė sukūrusi kur kas mažesnę vaido kamerą, kuri pretenduoja į mažiausios pasaulyje kameros titulą. Naujojo prietaiso diametras tesiekia 1 mm ir jis bus naudojamas medicinoje, endoskopijos procedūroms. Vaizdo kameros viduje esantis CMOS jutiklis tėra 0.66 x 0.66 mm dydžio bei pasižymi 45 000 pikselių raiška, o pati kamera naudoja skaitmeninę „Medigus“ vaizdo apdorojimo sistemą.

Teigiama, kad mažasis produktas jau artimiausiomis savaitėmis bus pradėtas tiekti JAV ir Japonijos kompanijoms, kurios gamina medicinai skirtus prietaisus. Šios miniatiūrinės vaizdo kameros bus montuojamos ant vienkartinių įrankių, kurie bus naudojami įvairiems medicinos tyrimams atlikti.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...