2011 Balandžio 16

Ligos

Mažėja sergamumas infekcinėmis ir priklausomybės ligomis

veidas.lt

Pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje visose medicinos srityse taikomos vis naujesnės technologijos, gydymo metodai ir skiriami vis pažengesni vaistai, užkertantys kelią ligoms arba pristabdantys jų progresavimą. Tačiau susirgimų kraujotakos, virškinimo, kvėpavimo sistemos ligomis Lietuvoje vis tiek daugėja. Kasmet daugėja ir onkologinių ligų.

Geriausių rezultatų pasiekta bandant suvaldyti infekcines ligas. Pavyzdžiui, raudonuke pernai susirgo tik du žmonės, o prieš dešimt metų ligonių buvo daugiau nei tūkstantis. Šios užkrečiamos ligos protrūkį padėjo sustabdyti skiepai. Jie sumažino ir susirgimų tuberkulioze, tymais, difterija, hepatitu B, kokliušu. Poliemielitas jau yra išnykęs visoje Europoje.

Baltijos imunoprofilaktikos asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Usonis teigia, kad jeigu tik sumažėja skiepijimų mastas, iškart padaugėja tos ligos atvejų. “Anglijoje ir Japonijoje buvo kilęs kokliušo protrūkis, Rusijoje, Ukrainoje, Lietuvoje – difterijos, Šveicarijoje – tymų. Kuo daugiau žmonių paskiepijama, tuo labiau visuomenė yra apsaugota nuo infekcinių ligų”, – aiškina V.Usonis.

2009 m. Lietuvoje pradėjo mažėti ir sergančiųjų priklausomybe nuo alkoholio, apie 27 proc. sumažėjo alkoholinių psichozių. Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės direktoriaus Valentino Mačiulio vertinimu, rezultatų davė tai, kad prieš dvejus metus buvo įvesti alkoholio pardavimo laiko ribojimai, uždrausta gerti viešose vietose. Vilniaus priklausomybių ligų centro direktoriaus pavaduotojas Algirdas Mižutavičius sako, kad psichozių mažėja, nes vis daugiau žmonių nelaukia, kol liga pasieks apogėjų, o į medikus kreipiasi anksčiau.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...