2010 Liepos 01

Išmokos

Mažėja motinystės išmokos

veidas.lt

Nuo liepos 1-osios mažėja motinystės (tėvystės) išmoka tėvams, auginantiems vaikus iki dvejų metų. Dabar ji sieks 90 proc. buvusio motinos (tėvo) uždarbio pirmais vaiko auginimo metais ir 75 proc. – antraisiais.

Iki šiol motinystės pašalpa buvo atitinkamai 100 proc. ir 85 procentai.

Taip pat nuo penkių iki keturių einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžių mažinamas kompensuojamasis uždarbis šioms pašalpoms skaičiuoti.

Seimas šį penktadienį svarstys Vyriausybės siūlymą nuo 2011 metų liepos mėnesio dar kartą mažinti motinystės išmokas bei perpus nuleisti maksimalios išmokos ribą.

Dėl motinystės pašalpų mažinimo konstitucingumo išvadą turės pateikti ir Konstitucinis Teismas, nes yra priėmęs nagrinėti grupės Seimo narių prašymą išaiškinti, ar valdžios sprendimas sumažinti šias išmokas neprieštarauja Konstitucijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. populizmas populizmas rašo:

    būtų užtekę sumažint lubas iki max 3000lt. tokia politika ne tik kad neskatins gimstamumo, bet dar gali paskatint ir emigraciją (kokia politika – tokios ir žmonių nuotaikos).


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...