2011 Birželio 09

Mato būtinybę vėlinti pensinį amžių

veidas.lt

BFL

Vėlinti pensinį amžių yra būtina, teigia Premjeras Andrius Kubilius.

“Tai ne vieną kartą svarstyta, ir visi politikai supranta, kad žiūrint į ilgalaikę Lietuvos pensinės sistemos perspektyvą šis sprendimas yra būtinas tam, kad ir būsimieji pensininkai, ir dabartiniai pensininkai galėtų būti užtikrinti, kad “Sodros” sistemos pensinė dalis tikrai bus pajėgi mokėti tinkamas pensijas”, – interviu “Žinių radijui” sakė Vyriausybės vadovas.

Pasak Premjero Andriaus Kubiliaus, tokie sprendimai esą priimami ir kitose Europos Sąjungos šalyse. “Sodros” pensinės dalies, pensijų sistemos finansinis tvarumas yra vienas iš svarbiausių tikslų, kurių turi siekti “protingos, išmintingos ir atsakingos valstybės”.

Ketvirtadienį parlamentarai turėtų apsispręsti dėl Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo pakeitimo projekto priėmimo, kuriame ir yra įtvirtintas pensinio amžiaus vėlinimas.

Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisos numato, kad ir vyrams, ir moterims būtų nustatomas vienodas 65 metų pensinis amžius. Šiuo metu moterys į pensiją išeina 60 metų, o vyrai – 62,5 metų amžiaus.

Pensinis amžius laipsniškai būtų pradėtas didinti 2012 m. Moterims prie pensinio amžiaus kasmet būtų pridedami 4, o vyrams – 2 mėnesiai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...