2011 Gegužės 29

Maskvoje mirė Abchazijos lyderis

veidas.lt

Scanpix

Separatistinės Abchazijos respublikos lyderis, 62 metų Sergejus Bagapšas, mirė Maskvos ligoninėje po plaučių operacijos, sekmadienį pranešė šaltinis šioje nuo Gruzijos vienašališkai atsiskyrusioje prorusiškoje regiono administracijoje.

2009 metų gruodį, kiek daugiau nei metai po to, kai Rusijos pajėgos įveikė Gruziją penkių dienų kare ir paskelbė regiono nepriklausomybę, S.Bagapšas didžiule persvara buvo perrinktas Abchazijos lyderiu.

Abchaziją ir kitą Gruzijos separatistinį regioną – Pietų Osetiją, kurią Rusija po 2008-ųjų rugpjūčio karo taip pat paskelbė nepriklausoma, – Gruzija vis dar laiko savo dalimi. Šių regionų nepriklausomybės nepripažįsta ir Vakarai.

Šaltinis Abchazijos administracijoje sakė, kad S.Bagapšui Maskvoje gegužės 21 dieną buvo atlikta operacija ir kad jis mirė dėl jos komplikacijų.

Eiti Abchazijos prezidento pareigas buvo pavesta jo pavaduotojui Aleksandrui Ankvabui, o nauji rinkimai pagal regiono konstituciją turi įvykti per tris mėnesius.

Vėliau sekmadienį įvyks regiono saugumo tarybos posėdis, kuriame bus aptarta susiklosčiusi padėtis, sakė šaltinis.

S.Bagapšas Abchaziją valdė nuo 2005 metų sausio ir rėmė glaudesnius ryšius su Rusija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Anonimas Anonimas rašo:

    Nusibaigė apsišaukėlis Bagapšas,-taip turėtų skambėti antraštė. :)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...