2012 Gruodžio 12

Masinanti rinkos niša – turtingesnių rusų vaikai

veidas.lt


Lietuvos bendrovės ieško naujų eksporto galimybių, bet gręžiasi į seniai pažįstamas rinkas – Rusiją ir kitas NVS šalis. Patrauklus rinkos segmentas, į kurį žvalgosi Lietuvos gamintojai, yra vaikai.

Dar šiais metais netoli Vilniaus, Pagiriuose, bus pradėta ekologiško vaikų maisto gamybos cecho statyba. Ten dirbs apie 30 žmonių, o įmonės pajėgumas sieks 1200 t per metus, dirbant viena pamaina. Projektą įgyvendinančios bendrovės „Straikas“ vadovas Gintaras Didžiokas tikina, kad ekologiškas vaikų maistas bus daugiausia eksportuojamas, pirmiausia į Rusiją ir kitas NVS šalis, nes Lietuva – maža rinka, kuri dėl krizės ir emigracijos dar labiau traukiasi. O iš Rusijos jau ateina išankstiniai ekologiško vaikų maisto užsakymai, nors dar net gamyklos nėra.

Gamintojai atidaro interneto parduotuves

Vaikiškų drabužėlių gamintojai vienas po kito pradėjo atidarinėti prekybos internetu svetaines. Daugkartines sauskelnes iš bambukų ir kanapių pluošto gaminanti bendrovė „Green Rose“ lietuvišką prekybos internetu puslapį atidarė birželio mėnesį, anglų kalba – rugsėjį, o artimiausiu metu bendrovė planuoja puslapius norvegų ir rusų kalbomis. Šiuo metu bendrovė prekiauja savo produkcija internetu bei turi agentų Rusijoje ir Norvegijoje, kurie dirba su mažomis netinklinėmis parduotuvėmis.
Kita bendrovė „Greenmoon“ lapkričio viduryje atidarė prekybos vaikiškais naktiniais drabužiais bei patalyne tinklalapį ir čia prekiauja iš ekologiškų medžiagų – medvilnės, lino, šilko, tencelio, sojų, kanapių, bambukų pluošto pagamintais vaikiškais naktiniais bei apatiniais drabužiais ir patalyne. Kol kas įmonė su užsieniui sukurtu prekės ženklu prekiauja Skandinavijos rinkoje, daugiausia Suomijoje, tačiau daug susidomėjimo sulaukia ir iš Rusijos. Tai turtingesniems pirkėjams skirti gaminiai. Kiekvieno modelio pagaminama iki 20 vienetų, naktiniai drabužiai dekoruojami lietuvių vaikiškų knygelių iliustratorių piešiniais, o į patalynę įsiuvama gintaro gabalėlių.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/veidas-nr-50-2 internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...