2010 Rugpjūčio 04

Taksi

Maksimalus taksi tarifas – pigesnė kelionė iš oro uosto

veidas.lt

Į Lietuvą atvykstantys svečiai iš oro uosto į Vilnių keliautų pigiau, jeigu ten dirbančioms taksi kompanijoms būtų įvestas maksimalus paslaugos tarifas, siūlo Konkurencijos tarybos specialistai.

“Pagrindinis dalykas, kas galėtų išgelbėti situaciją, – maksimalios kainos nustatymas. Reikėtų organizuoti naują atranką (taksi kompanijoms teikti vežimo paslaugą oro uoste – BNS) su tokiu kriterijumi (…) Neužkabiname spynos ant durų ir stebimės, kodėl įvyksta vagystė”, – trečiadienį sakė Konkurencijos tarybos atstovė Jolanta Ivanauskienė, dalyvavusi Trišalės tarybos Vartotojų teisių stebėsenos komiteto posėdyje dėl “taksistų savivalės Tarptautiniame Vilniaus oro uoste”.

Anot jos, tai yra paprasčiausia išeitis siekiant normalizuoti padėtį.

Šiuo metu Vilniaus oro uoste dirbančios taksi bendrovės yra nustačiusios 5-6 litų už vieną kilometrą tarifą. Tuo metu mieste taksi paslaugos kainuoja dvigubai, trigubai pigiau.

Anksčiau Vilniaus miesto savivaldybė yra fiksavusi atvejį, kai keleivis taksi vairuotojui už atvežimą į miestą sumokėjo 200 litų.

Vilniaus miesto savivaldybės darbuotoja Kristina Markevičiūtė tvirtino, kad oro uoste dirbantys taksi vairuotojai dar ir sukčiauja, pavyzdžiui, kainą nurodo ne litais, o eurais.

“Vilniui labai svarbu turizmo paslaugos, o taksi paslauga išskirtinai nekokybiška. Nuolat gauname užsieniečių nusiskundimų. Vakar svečias atvykęs į Vilnių vyko nuo oro uosto į Aušros vartus. Už 7 kilometrus jis sumokėjo 90 litų. Sakyčiau, skandalas. Tokių nusiskundimų pluoštai, mes galime tik atsiprašyti svečių”, – trečiadienį kalbėjo K.Markevičiūtė.

Tuo metu sostinės taksi vežėjų asociacijos direktorius Romualdas Bieliauskas teigė, kad reikia kalbėti apie tokio reiškinio priežastis. Jis tvirtino, kad kai kurių taksi bendrovių nustatytas paslaugos tarifas yra gerokai mažesnis už kuro kainą.

“Pas mus paslaugos kaina triskart pigesnė už kuro litrą”, – tvirtino jis.

Taksi bendrovės “Martonas” vadovas V.Rudys teigė, kad iš miesto į oro uostą keleiviai taip pat vyksta už 50-60 litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Paulius Paulius rašo:

    http://www.etaksi.lt is karto paskaicuoja orientacine keliones kaina ir atstuma ir dar duoda nuolaida taksi paslaugoms, pats isbandziau, tikrai rekomenduoju!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...