2013 Vasario 06

Madingiausi kūdikių vardai Lietuvoje ir pasaulyje

veidas.lt


Emilija ir Lukas pernai buvo vieni populiariausių kūdikių vardų ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje kitų Europos šalių. Akivaizdu, kad vardų įvairovė skirtingose pasaulio šalyse ir toliau išlieka didelė, tačiau bent jau Europoje vyrauja labai panašios vardų mados.
2012 m. populiariausi mergaičių vardai Lietuvoje buvo Emilija, Austėja ir Gabija, o berniukų – Matas, Dominykas ir Lukas.
Emma arba Emili populiariausi mergaičių vardai pernai buvo (arba pateko į pirmą populiariausiųjų trejetuką) ir tokiose šalyse, kaip Suomija, Prancūzija, Švedija, Danija, Vokietija, Didžioji Britanija, Šveicarija, Naujoji Zelandija. O Lukas (Luca, Lucas) 2012 m. buvo tarp populiariausių berniukų vardų Prancūzijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje ir kitose šalyse.
Žinoma, ne visiems europiečiams lemta vadintis Emomis ar Lukais. Skirtingose šalyse šiandien labai populiarūs ir kiti vardai: Jungtinėje Karalystėje – Harry ir Amelia, Švedijoje – Williamas ir Alice, Norvegijoje – Mathias (Matas) ir Nora, Šveicarijoje – Gabrielis ir Mia, Danijoje – Viktoras ir Sofia, Prancūzijoje – Nathanas ir Lola, Vokietijoje – Mia ir Benas, Belgijoje – Nathanas ir Loise, Lenkijoje – Jakubas ir Julia, Baltarusijoje – Ivanas ir Anastasija. Na, o amerikiečiai šiuo metu eina iš proto dėl Jacobo, Masono bei Sophios ir Isabellos vardų. Sofija šiandien populiariausias mergaičių vardas ir Latvijoje bei Estijoje (tarp berniukų vardų Latvijoje populiariausias Robertas, Estijoje – Rasmusas).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...