2010 Lapkričio 25

Verslas

M.Majausko veiksmai buvo suderinti su valdžia

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius teigia, kad jo patarėjo finansų klausimais Mykolo Majausko veiksmai, siekiant iš “Lietuvos geležinkelių” ir kitų valstybės valdomų įmonių kitąmet gauti daugiau pajamų, buvo suderinti su premjeru ir ministrais.

“Patarėjas dirba ir kalba su manimi suderinęs. Čia nėra nieko keisto. Gal susisiekimo ministras Eligijus Masiulis nebuvo tinkamai informuotas iš savo viceministrų. Jam išvykus į komandiruotę, visi dalykai buvo suderinti su jo viceministru Rimvydu Vaštaku. Mes buvome sutarę ir su finansų ministre, kad mano patarėjas Mykolas Majauskas, turintis patirties įmonių finansuose, imsis pokalbių su įmonių vadovais dėl labai aiškios nuostatos, kurią mums pavedė Seimo Biudžeto ir finansų komitetas, kad iš valstybės įmonių žymiai didesnis indėlis į valstybės biudžetą būtų realizuotas jau kitais metais”, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė A.Kubilius.

A.Kubilius kartu pažymėjo, kad pradėjus įgyvendinti valstybės įmonių pertvarkos strategiją, buvo sulaukta didelio pasipriešinimo iš įmonių vadovų, kuriems, A.Kubiliaus žodžiais, dabartinė situacija yra labai tinkama.

“Daugelis iš jų jaučiasi esą savininkai, o ministrai yra tam tikri jiems patogų skėtį virš galvos laikantys asmenys. Tokia yra natūrali būsena. Čia nieko nėra naujo Lietuvoje. Su tokia pat situacija yra susidūrusios dauguma pasaulio ir Europos valstybių”, – kalbėjo A.Kubilius.

Pasak jo, valstybės įmonės turi perskirstyti pelną, keisti nuosavo kapitalo struktūrą, mažinti įstatinį kapitalą.

Pasak spaudos, M.Majauskas nurodė bendrovei “Lietuvos geležinkeliai”, kad valstybei reikia 250 mln. litų – jeigu ne dividendais, tai mažinant jos įstatinį kapitalą ir taip išmokant grynuosius pinigus.

Anot M.Majausko, neefektyvi yra ir valstybės valdomų elektros energetikos įmonių kapitalo struktūra, o dividendų valstybei jos žada tik 2012 metais.

Dienraščio “Lietuvos ryto” žiniomis, premjero patarėjas buvo išsikvietęs į Vyriausybę energetikos bendrovių vadovus pasiaiškinti ir pareikalauti didesnio įnašo į biudžetą.

Vyriausybė siekia, kad 2011 metais dėl efektyvesnio valstybės turto valdymo į biudžetą papildomai įplauktų 300 mln. litų – daugiausia iš dividendų ir pelno mokesčio.

2011 metų biudžeto projekte numatyta, kad valstybės įmonės į biudžetą turėtų sumokėti ne mažiau kaip 28,35 mln. litų dividendų.

Lietuvoje yra daugiau kaip 100 valstybės valdomų įmonių, valstybė akcijų turi daugiau kaip 200 bendrovių, iš kurių beveik dešimtadalyje ji yra vienintelė akcininkė. Kelerių akcinių bendrovių akcijomis prekiaujama biržoje.

Apie 300 valstybės įmonių turi maždaug 17,3 mlrd. litų vertės komercinio turto.

+370 5 2058517 begin_of_the_skype_highlighting              +370 5 2058517      end_of_the_skype_highlighting

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...