2012 Rugsėjo 08

Lukiškių aikštė prisimenama tik per šventes

veidas.lt


Praėjusią savaitę Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai sostinės centre esančioje Lukiškių aikštėje stebėjo neįprastą sujudimą – sunkvežimiais į aikštę buvo gabenamas smėlis, o garsūs Latvijos menininkai „Frostiart Baltic“ iš jo statė legendinės grupės „The Beatles“ muzikanto Johno Lennono skulptūrą

Deja, ši Sostinės dienų proga pastatyta skulptūra miesto svečius džiugins tik iki rugsėjo vidurio – vėliau aikštė ir vėl bus apleista bei užmiršta, bent jau iki kitos miesto šventės, o Vilniaus miesto savivaldybė, prisidedanti prie “Sostinės dienų” organizavimo, tikina su ilgalaikiu Lukiškių aikštės sutvarkymu neturinti nieko bendro – tai esą Aplinkos ir Kultūros ministerijų bei Vyriausybės sudarytos komisijos reikalas.
Tiesa, kultūros ministras Arūnas Gelūnas aiškina, kad laikiną skulptūrą Lukiškių aikštėje anksčiau ar vėliau turėtų pakeisti nuolatinis paminklas – jau paskelbtas konkursas paminklui Laisvės kovotojams Lukiškių aikštėje sukurti. Tačiau kartu A.Gelūnas pažymi, kad pastatytas šis monumentas bus tik sutvarkius aikštę pagal jau seniau išrinktą projektą.
Priminsime, kad ministro minimą konkursą Lukiškių aikštės sutvarkymo ir Lietuvos laisvės kovotojų atminimo įamžinimo komisijos pavedimu organizavusi Aplinkos ministerija nugalėtoją paskelbė pernai kovą – juo tapo architektų įmonės „Paleko Archstudijos“ projektas „Ramybė“. Tačiau šios įmonės direktorius Bartas Puzonas pabrėžia, kad maždaug 40 mln. Lt vertės projekto darbai neprasidės anksčiau, nei bus rastas bendras valdžios institucijų sutarimas dėl aikštės koncepcijos.
Deja, nepanašu, kad artėjama prie šios koncepcijos paieškų atomazgos, kurios ieškoma net nuo 1996-ųjų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...