2012 Balandžio 11

Lukiškių aikštė dar ilgai primins kūdrą

veidas.lt


Lukiškių aikštė jau daug metų bjauroja Vilniaus centrą ir siutina pažliugusiais jos takais klampojančius gyventojus, tačiau valdininkams tai nė motais.

Pabandžius rasti atsakymą į klausimą, kada pagaliau bus pradėti šios centrinės aikštės rekonstrukcijos darbai, nė vienos institucijos atstovai taip ir nesugebėjo nurodyti jokio konkretaus termino. Nepavyko rasti netgi aikštės sutvarkymu suinteresuotų institucijų ar jų atstovų, nors tikslas rekonstruoti Lukiškių aikštę buvo iškeltas dar prieš dešimtmetį. Priminsime, kad nuo 1996 m. buvo surengti jau keturi aikštės rekonstrukcijos konkursai ir tik paskutinis iš jų baigėsi sėkmingai. Lukiškių aikštės sutvarkymo ir Lietuvos laisvės kovotojų atminimo įamžinimo komisijos pavedimu konkursą organizavusi Aplinkos ministerija pernai kovą paskelbė nugalėtoją – architektų įmonės „Paleko Archstudijos“ projektą „Ramybė”.
Tačiau šis pavadinimas, matyt, neatsitiktinis, nes tuo, kada projektas bus pradėtas įgyvendinti, nė kiek nesirūpina net idėjos autoriai. Įmonės direktorius Bartas Puzonas aiškina, kad maždaug 40 mln. Lt vertės darbai negali ir neturi būti pradėti anksčiau nei bus rastas bendras valdžios institucijų sutarimas dėl aikštės koncepcijos. O štai čia ir prasideda įdomioji dalis, nes sutarimu kol kas nė nekvepia, tačiau valdininkai spinduliuoja olimpine ramybe. Štai Vilniaus miesto savivaldybė su Lukiškių aikštės problemomis aiškina neturinti nieko bendro. Kažką panašaus įrodinėja ir Aplinkos ministerija, kurios rūpinimasis Lukiškių aikšte esą baigėsi kartu su konkursu. Na o kad tunelio gale nenušvistų šviesa, aikštės sutvarkymo komisija dabar jau kitai ministerijai – Kultūros – patikėjo naują užduotį. Pasak kultūros viceministro Gedimino Rutkausko, šiemet kažkada bus surengtas aikštės skulptūrinės kompozicijos meninės idėjos konkursas, po kurio aikštės likimas ir vėl atsidurs jau minėtos komisijos rankose.
„Ir tik tuomet, kai žinosime, kiek kainuos paminklinė dalis, galėsime pradėti galvoti apie finansavimą ir tartis su Vilniaus miesto savivaldybe”, – painiai aiškina šiai komisijai vadovaujantis Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis.
Išgirdus tokį pažadą, garantuoti galima tik tai, kad tausojantieji avalynę vilniečiai Lukiškių aikštę dar keletą žiemų ir pavasarių turės apeiti lanku.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. Antanas Antanas rašo:

  o gal geriau tegul buna pelke su pievele ir medziais, negu kaip teko matyti projekta, kur visa aikste tik trinkelemis isklota (kaip pvz dabar turime cemento gabala rotuses aiksteje). ir taip mieste tu zaliuju aiksciu/aiksteliu nera tiek daug. o truputeli padirbejus su viesaisiais rysiais galima paversti lukiskiu aikste patrauklia vieta, kur susirenka miestieciai piknikus rengti ir siaip vakare po darbu su knyga atsipalaiduoti. jeigu kas buve paryziuje, tai tokia pievele yra nuo eifelio boksto link rumu einant. vakarais ten mase zmoniu, dekucius pasitiese, sneka, bendrauja, kas gitara groja. ir miestas gyvas… :)

 2. Miestietis Miestietis rašo:

  Sutvarkyti Lukiškių aikštės takams ir gėlynams kelių tūkstančių savivaldybė nesukrapšto. Bet požeminį garažą už 40 mln vietoje aikštės – prašom! Ir planuojamas monumentas su visais konkursais irgi ne vieną mln. kainuos…
  Atkatas – sostinės klestėjimo variklis! ;)

 3. VILTIS VILTIS rašo:

  Siūlau jums pamatyti šią ideją (30 minučiu video apie aikštės koncepciją J.Banionienes, iš išeivijos lietuviu…) http://vimeo.com/47776769


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...