2010 Gruodžio 20

Baltarusija

Lukašenkai užkliuvo žurnalistai

veidas.lt

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pažadėjo žurnalistams sugriežtinti atsakomybę už jų publikacijas, taip pat ir internete.

“Mes labai principingai nuo rytojaus ir labai demokratiškai žiūrėsime į visus jūsų pareiškimus ir publikacijas. Pakaks tyčiotis iš valdžios”, – pasakė A.Lukašenka.

Jis pažadėjo, kad žurnalistai už kiekvieną parašytą žodį atsakys pagal įstatymus.

“Pamatėte apsivogusį prezidentą, ministrą, jūs privalote turėti faktus. O taip – jūs apspjaudėte žmogų ir žinote, kad mes su jumis neimame ginčytis – nesukuriame jums demokratinio reitingo”, – pridūrė jis.

Be kita ko, A.Lukašenka pareiškė, kad ant jo pilama daug purvo internete.

“Mes reformuojame internetą, ir darome, kad jis atitiktų Vakarų pavyzdžius. Tačiau mes nelietėme interneto iki rinkimų”, – pažymėjo jis ir pabrėžė, kad “jūs atsakysite už internetą, už visus įmestus epitetus”.

“Net jeigu jūsų redakcijos bus toli užsienyje, mes pateiksime pretenzijas toms valstybėms, kuriose yra tos redakcijos, – patikslino A.Lukašenka. – Jūs turite atsakyti už savo žodžius”.

Baltarusijos prezidentas siūlo užsienio žurnalistams atsitraukti nuo “nekenčiamo diktatoriaus” ir daugiau dėmesio skirti šaliai.

“Nagi, atsitraukite nuo neapkenčiamo, demonizuoto diktatoriaus; pažvelkite į šalį, juk tai nuostabi šalis su nuostabiais žmonėmis. Nemėgstate Lukašenkos, aš tai atlaikysiu. Bet mylėkite mūsų žmones, mūsų šalį, mes jums gerumu atsiliepsime”, – kalbėjo A.Lukašenka.

Jis taip pat patarė žurnalistams nedalyvauti informaciniuose karuose.

“Nedalyvaukite panašiuose karuose, nes jūs – šio karo kareiviai. Nes be žurnalistų šių karų nebūtų. Būkite nors trupučiuką sąžiningi”, – ragino Baltarusijos prezidentas.

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (5)

 1. Anonimas Anonimas rašo:

  Apsivogęs šunsnukis ir įžūlus demagogas.

 2. Veidas veidas.lt veidas.lt rašo:

  Pavojinga kolegoms toje Baltarusijoje

 3. Baltarusis Baltarusis rašo:

  Idomu, ar daug lietuvos zurnalistu yra/buvo Minske siom dienom? As tik 15min.lt pastebejau ten, bet gal dar kas nors nuvaziavo?

 4. lietuvis lietuvis rašo:

  man idomu,kodel saves nematot o kita greitai pastebit.Pasiziurekit kaip lietuvoj pazeidinejamos teises,kokios kainos ka daro 15 viriausybe mus baigia nuogus palikt,cia nieko tiku ramu,o baltarusijoj blogai.Atsipeikekyt zmones…viena kart susipraskit kur yra tiesa.

 5. Aurimas Aurimas rašo:

  Lietuvi, atskleisiu tau paslaptį, kurios veikiausiai dar nežinojai – “Pasaulis nėra teisingas. Jis nėra gražus. Jis nėra geras. Jis yra neteisingas, negražus ir blogas. Pasaulis yra džiunglės, pro kurias reikia dantimis ir sumanumu skintis kelią”. Jei to neturi – na, žinai ką Akselis Rouzas dainuoja savo dainoje “Sveiki atvykę į džiungles”.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...