2011 Vasario 20

Baltarusija

Lukašenkai nusispjauti į Vakarų komentarus

veidas.lt

Iš Sočio po dviejų savaičių atostogų sugrįžęs Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka apsilankė netoli Minsko vykstančiose snieglenčių pasaulio taurės baigiamojo etapo varžybose ir apipylė žurnalistus pareiškimais apie Vakarus, Rusiją, sportą ir homoseksualistus.

“Nusispjauti man į visus jų komentarus”, – šeštadienį pareiškė prezidentas A.Lukašenka dėl Vakarų reagavimo į vykusių po rinkimų protesto akcijų areštuotų dalyvių teismus.

Vakarų kritikus A.Lukašenka pavadino “piktais ir nepadoriais” žmonėmis.

“Tai sukčiai, kurie pasidalijo pinigus drauge su mūsų (opozicionieriais), ir šie pinigai nuėjo niekais”, – cituoja “Interfax” A.Lukašenkos versiją apie “Vakarų pėdsaką ” Baltarusijos prezidento rinkimuose.

Savo oponentus šalies viduje Lukašenka įspėjo: “Tokia opozicija, kokia yra dabar, gaus per sprandą kaip priklauso, jeigu destabilizuos padėtį šalyje”.

Jis patarė “nusiraminti ir mažiau dėmesio kreipti į tai, ką kažkas kažkur amtelės”.

Kalbėdamasis su spaudos atstovais Rubičiuose, kur vyksta snieglenčių pasaulio taurės varžybos, A.Lukašenka užsipuolė ir konkrečius Vakarų politikus.

“Buvo atvažiavę čia dideli veikėjai – teisingos, neteisingos orientacijos. Ir man ėmė priekaištauti, kad aš nuteisiau šiuos “žydruosius”. Na, nepatinka man “žydrieji”, ir aš pasakiau, kad nepatinka. Matote, kai kurie užsienio reikalų ministrai įsižeidė ant manęs? Ko ant manęs įsižeidinėti?”, – sakė A.Lukašenka.

Kaip praėjusią savaitę pranešė Lenkijos žurnalas “Wprost”, skandalas įvyko per A.Lukašenkos susitikimą su Lenkijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrais pernai lapkritį.

Tada A.Lukašenka, išsisukęs nuo tautinių mažumų padėties Baltarusijoje svarstymo, pasakė monologą apie savo požiūrį į seksualines mažumą, pareikšdamas, kad gėjus nusiųstų dirbti į kolūkius.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Guido Westerwelle (Gvidas Vestervelė) nekomentavo šių jo teiginių, pabrėžtinai skirtų jam. Tačiau Baltarusijos prezidentas, sprendžiant iš dabartinių pareiškimų, nori toliau “aiškintis pozicijas”.

“Mes gyvename demokratinėje visuomenėje, juo labiau aš – prezidentas. Aš turiu teisę pareikšti savo požiūrį ir savo poziciją”, – įsitikinęs A.Lukašenka.

Analitikai Minske taip pat prognozuoja antirusiškos retorikos sustiprėjimą po A.Lukašenkai sugrįžimo iš Rusijos kurorto.

Baltarusijos prezidento spaudos tarnyba pranešė, jog vykdamas į Sočį A.Lukašenka ketino “susipažinti, kaip vykdomi dideli Baltarusijos sporto ir turizmo bazės plėtojimo čia planai”, taip pat susitikti su Rusijos verslo ir valdžios sluoksnių atstovais”.

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas ir premjeras Vladimiras Putinas vasario 18 dieną lankėsi kurorte, kur žiūrėjo, kaip vyksta kalnų slidinėjimo varžybos, taip pat porą kartų nusileido slidėmis tais šlaitais, kuriuos pasirinko žiemos atostogoms Baltarusijos lyderis.

Tačiau Rusijos vadovų susitikimas su sąjungininku neįvyko, ir, kaip dabar teigiama Minske, nebuvo nė planuojamas.

Tuo tarpu pagrindinis pranešimas apie prezidento atostogas buvo apie tai, kad A.Lukašenka pargriuvo leisdamasis slidėmis kalno šlaitu.

“Nieko panašaus nebuvo. Kasdien Sočyje Krasnaja Polianoje treniravausi. Tai tikra antis, nesąmonė. Matyt, kažkas norėjo, kad į jį atkreiptų dėmesį. Bet, matyt, viskas eina iš čia, iš Baltarusijos, ir Rusijos, galbūt. Kažkam, matyt, to reikia”, – aiškino Baltarusijos prezidentas.

“Jeigu kažkas iš Rusijos piliečių norėtų su manimi nusileisti slidėmis šlaitu, bet kurioje vietoje, nors dabar, jeigu kas nors nori pasitreniruoti biatlono, slidinėjimo srityje – prašau, aš galiu ir dabar tai padaryti”, – pridūrė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...