2011 Vasario 23

Verslas

“Luidas” iš “Kauno kelių” siekia prisiteisti 3,2 mln. litų

veidas.lt

Bendrovė “Liudas” iš savo darbų partnerio bendrovės “Kauno keliai” siekia prisiteisti 3,2 mln. litų – tiek “Luidas” už atliktus sąvartynų uždarymo darbus liko skolingas Kėdainių bendrovei “Laugina”.

“Vyksta savotiškas apiplėšimas vidury dienos. Kažkas nusprendžia, kad privalome sumokėti svetimą skolą. Nekreipiama jokio dėmesio į mūsų protestus, prasideda absurdiškas procesas, kuris mums padarys didžiulių nuostolių.Vien išplatinta žinia apie daugiau nei 4 milijonų litų vertės turto areštą mums būtų didžiulis smūgis”, – “Lietuvos rytui”sakė bendrovės “Kauno keliai” generalinis direktorius Ramūnas Šilinis.

Anot jo, suabejoję bendrovės finansiniu pajėgumu bankai atsisakytų teikti paskolas ir bendrovė nebegalėtų dalyvauti numatytuose projektuose.

Vasarį buvo pradėta arbitražo byla, kurioje iš kauniečių reikalaujama beveik 3,2 milijono litų. “Kauno keliams” gali būti pareikštas dar milijono litų ieškinys, kurį tas pats arbitražo teismas prieš metus “Lauginai” jau buvo priteisęs iš “Luido”.

Pateikusi ieškinį “Laugina” arbitražo teismo yra paprašiusi “Kauno keliams” pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones ir areštuoti bendrovės turtą ir lėšas sąskaitose.

Prieš pustrečių metų “Kauno keliai” ir “Luidas” sudarė jungtinės veiklos sutartį ir laimėjo Kauno regiono sąvartynų uždarymo konkursą. Abu partneriai susitarė, kad subrangovus samdys savo vardu ir jiems už darbus mokės iš savo sąskaitų.

Anot Vilniaus tarptautinio ir nacionalinio komercinio arbitražo, pagal Civilinį kodeksą jungtinės veiklos sutarties partneriai už kreditoriui padarytą žalą atsako solidariai, todėl “Kauno keliai” neva privalo atlyginti svetimą skolą.

“Vyksta visiškas absurdas, kurio nepavyksta sustabdyti. Mes sakome, kad nenorime šiame teisme spręsti skolos ginčo su “Laugina”, kurio iš esmės ir negali būti. Tačiau mums atšauna, kad byla bus nagrinėjama mums net nesutikus”, – sakė R.Jasiukėnas.

Siekdami sustabdyti Vilniaus arbitražo sprendimą nagrinėti bylą, “Kauno keliai” kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės prokuratūrą ir paprašė arbitražo pirmininko Juozo Šato atžvilgiu pradėti ikiteisminį tyrimą. Bet prokurorė Ingrida Galiauskaitė nutarė, kad “Lauginos” ieškinį priėmęs ir arbitražo teismo kolegiją verslo ginčui nagrinėti patvirtinęs J.Šatas įstatymų nepažeidė.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...