2013 Kovo 05

LRT prieš ir po A.Siaurusevičiaus

veidas.lt


Kovo 26 d. bus renkamas naujas Lietuvos radijo ir televizijos generalinis direktorius. Kokie pastarieji penkeri metai buvo LRT vadovaujant Audriui Siaurusevičiui, kuris greičiausiai sieks likti ir antrai kadencijai?

Kai 2008-ųjų balandžio 1 d. žurnalistas, LTV laidos „Spaudos klubas“ vedėjas Audrius Siaurusevičius iš keturių kandidatų buvo išrinktas nauju LRT vadovu, ne vienas tai palaikė tiesiog balandžio 1-osios pokštu.
Kodėl? Nes A.Siaurusevičius savo arogantiško, taurelę su politikais pakilnoti mėgstančio ir vakarėlių nevengiančio žurnalisto įvaizdžiu tuo metu iš tiesų nepriminė idealaus kandidato į solidžius nacionalinio transliuotojo vadovus.
Dar labiau A.Siaurusevičiaus oponentai suūžė, kai jau po pusmečio, 2008-ųjų Seimo rinkimų naktį, jis įsivėlė į skandalą viename Vilniaus viešbučių, kuriame buvo įsikūręs Socialdemokratų partijos rinkimų štabas. Supainiojęs duris A.Siaurusevičius atsidūrė viešbučio elektros skydinėje ir ten užsidaręs nuo jį nufotografuoti norinčių fotografų praleido kelias valandas. Taip naujasis vadovas tapo pajuokos objektu ir dar gavo griežtą LRT tarybos papeikimą, o pikti liežuviai toliau plakė, kad Siauras, ko gera, taip niekada ir netaps solidžiu visuomeninio transliuotojo vadovu.
Tačiau vėliau A.Siaurusevičius tarsi susiėmė, skandalai nutilo ir, kad ką dabar kalbėtų jo oponentai, išbuvo LRT generaliniu direktoriumi visą kadenciją. Be to, regis, yra nusiteikęs tapti pirmuoju LRT vadovu po nepriklausomybės atkūrimo, vadovaujančiu visuomeniniam transliuotojui dvi kadencijas iš eilės.

A.Siaurusevičius pranoko lūkesčius?

A.Siaurusevičius ir šiandien, praėjus beveik penkeriems metams nuo paskyrimo LRT vadovu, tebeturi daug priešų ar bent jau nedraugų. Jo vis dar daug kas nemėgsta, apkalba, šaiposi ir primena senus „žygdarbius“. Tačiau kalbantis apie jį su televizijos laidų kūrėjais, žurnalistais ar buvusiais LRT tarybos nariais (nes dabartiniai prieš konkursą susilaiko nuo bet kokių komentarų apie A.Siaurusevičių) ne kartą teko išgirsti tokią frazę: „Atrodė, kad bus kur kas blogiau.“ Tai yra, kad A.Siaurusevičiui sekėsi ne taip jau prastai, kaip buvo galima tikėtis tuomet, kai visa ši istorija labiau priminė balandžio 1-osios pokštą.
„A.Siaurusevičius kadenciją baigia daug geriau, nei aš tikėjausi, – pripažįsta ir VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius Alvydas Jokubaitis, buvęs LRT tarybos narys. – Man jis taip pat atrodė arogantiškas, bet vėliau pamačiau, kad už to slypi gilesnis, mąstantis žmogus. Ir kuo toliau, tuo labiau mano požiūris į A.Siaurusevičių darosi pozityvesnis. Aišku, galima ginčytis, kaip jam sekėsi, o oponentai turbūt sakys, kad gerieji pokyčiai LRT prasidėjo dar iki jo. Bet A.Siaurusevičius tikrai turi supratimą, koks turi būti visuomeninis transliuotojas, aiškiai siekia, kad televizijoje būtų laidų, kurios telktų šalį, pats asmeniškai kuruoja kultūros kanalą, ir iš rašytojų, intelektualų teko girdėti, kad jiems patinka jo pasirinkta kryptis.“
O štai dvylika metų LRT taryboje dirbęs portalo 15min.lt vyriausiasis redaktorius Rimvydas Valatka mano, kad jei ne A.Siaurusevičius, LRT būtų turėjęs bankrutuoti. „Tai buvo aktyvaus valdžios dusinimo metai, kai stebint iš šalies atrodė, kad vienas Andriaus Kubiliaus Vyriausybės tikslų buvo sunaikinti LRT. Tuo metu LRT finansavimas buvo sumažintas daugiau negu bet kuriai kitai iš biudžeto finansuojamai institucijai. Tačiau A.Siaurusevičius suvaldė krizę ir išsaugojo programų apimtis proto ribose. Nors kalbėti apie laidų kokybę tokiu atveju sudėtinga, nes televizija – brangus dalykas“, – sako R.Valatka.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/veidas-nr-10-2013-m internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Bėdų turgaus TV Bėdų turgaus TV rašo:

    Tikrai daug kam patinka dabartinės LRT vaodovas, net Valatkai. Bet pažiūrėkim ne į Bėdų tuugus ir tt., o į politines, žinių laidas ir aiškus LTR veidas. Siauros grupės interesai, kryptingumas ir šališkumas. Jokio kitamintiškumo. Visi “disidentai” išspirti iš LRT. LRT nebekalba apie Lietuvos politines realijas, jas pakeisdamas tam tikrai simuliakrais, tariama tikrove ir problematika. Politine prasme Siaurusevičius pateisino lūkesčius tų, kurie jį atvedė į tą postą.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...