- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

LRT prieš ir po A.Siaurusevičiaus

Autorius: veidas.lt | 2013 03 05 @ 08:00 | Media | 1 Comment


Kovo 26 d. bus renkamas naujas Lietuvos radijo ir televizijos generalinis direktorius. Kokie pastarieji penkeri metai buvo LRT vadovaujant Audriui Siaurusevičiui, kuris greičiausiai sieks likti ir antrai kadencijai?

Kai 2008-ųjų balandžio 1 d. žurnalistas, LTV laidos „Spaudos klubas“ vedėjas Audrius Siaurusevičius iš keturių kandidatų buvo išrinktas nauju LRT vadovu, ne vienas tai palaikė tiesiog balandžio 1-osios pokštu.
Kodėl? Nes A.Siaurusevičius savo arogantiško, taurelę su politikais pakilnoti mėgstančio ir vakarėlių nevengiančio žurnalisto įvaizdžiu tuo metu iš tiesų nepriminė idealaus kandidato į solidžius nacionalinio transliuotojo vadovus.
Dar labiau A.Siaurusevičiaus oponentai suūžė, kai jau po pusmečio, 2008-ųjų Seimo rinkimų naktį, jis įsivėlė į skandalą viename Vilniaus viešbučių, kuriame buvo įsikūręs Socialdemokratų partijos rinkimų štabas. Supainiojęs duris A.Siaurusevičius atsidūrė viešbučio elektros skydinėje ir ten užsidaręs nuo jį nufotografuoti norinčių fotografų praleido kelias valandas. Taip naujasis vadovas tapo pajuokos objektu ir dar gavo griežtą LRT tarybos papeikimą, o pikti liežuviai toliau plakė, kad Siauras, ko gera, taip niekada ir netaps solidžiu visuomeninio transliuotojo vadovu.
Tačiau vėliau A.Siaurusevičius tarsi susiėmė, skandalai nutilo ir, kad ką dabar kalbėtų jo oponentai, išbuvo LRT generaliniu direktoriumi visą kadenciją. Be to, regis, yra nusiteikęs tapti pirmuoju LRT vadovu po nepriklausomybės atkūrimo, vadovaujančiu visuomeniniam transliuotojui dvi kadencijas iš eilės.

A.Siaurusevičius pranoko lūkesčius?

A.Siaurusevičius ir šiandien, praėjus beveik penkeriems metams nuo paskyrimo LRT vadovu, tebeturi daug priešų ar bent jau nedraugų. Jo vis dar daug kas nemėgsta, apkalba, šaiposi ir primena senus „žygdarbius“. Tačiau kalbantis apie jį su televizijos laidų kūrėjais, žurnalistais ar buvusiais LRT tarybos nariais (nes dabartiniai prieš konkursą susilaiko nuo bet kokių komentarų apie A.Siaurusevičių) ne kartą teko išgirsti tokią frazę: „Atrodė, kad bus kur kas blogiau.“ Tai yra, kad A.Siaurusevičiui sekėsi ne taip jau prastai, kaip buvo galima tikėtis tuomet, kai visa ši istorija labiau priminė balandžio 1-osios pokštą.
„A.Siaurusevičius kadenciją baigia daug geriau, nei aš tikėjausi, – pripažįsta ir VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius Alvydas Jokubaitis, buvęs LRT tarybos narys. – Man jis taip pat atrodė arogantiškas, bet vėliau pamačiau, kad už to slypi gilesnis, mąstantis žmogus. Ir kuo toliau, tuo labiau mano požiūris į A.Siaurusevičių darosi pozityvesnis. Aišku, galima ginčytis, kaip jam sekėsi, o oponentai turbūt sakys, kad gerieji pokyčiai LRT prasidėjo dar iki jo. Bet A.Siaurusevičius tikrai turi supratimą, koks turi būti visuomeninis transliuotojas, aiškiai siekia, kad televizijoje būtų laidų, kurios telktų šalį, pats asmeniškai kuruoja kultūros kanalą, ir iš rašytojų, intelektualų teko girdėti, kad jiems patinka jo pasirinkta kryptis.“
O štai dvylika metų LRT taryboje dirbęs portalo 15min.lt vyriausiasis redaktorius Rimvydas Valatka mano, kad jei ne A.Siaurusevičius, LRT būtų turėjęs bankrutuoti. „Tai buvo aktyvaus valdžios dusinimo metai, kai stebint iš šalies atrodė, kad vienas Andriaus Kubiliaus Vyriausybės tikslų buvo sunaikinti LRT. Tuo metu LRT finansavimas buvo sumažintas daugiau negu bet kuriai kitai iš biudžeto finansuojamai institucijai. Tačiau A.Siaurusevičius suvaldė krizę ir išsaugojo programų apimtis proto ribose. Nors kalbėti apie laidų kokybę tokiu atveju sudėtinga, nes televizija – brangus dalykas“, – sako R.Valatka.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/veidas-nr-10-2013-m internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lrt-pries-ir-po-a-siauruseviciaus

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.