2010 Lapkričio 17

Žiniasklaida

LRT – natūriniai mainai

veidas.lt

Paaiškėjo, kad už naująjį Lietuvos televizijos (LTV) žaidimą “Ateities lyderiai”, kurį nacionalinis transliuotojas pristato kaip šviečiamąjį projektą, jame dalyvaujantys universitetai turėjo susimokėti po 10 tūkst. Lt. Pasak laidos prodiuserio Lauryno Šeškaus, šie pinigai neva skiriami projektui kurti, nes LRT naujiems produktas pinigų neturi ir prisideda tik technine pagalba.

Lietuvos universitetų rektorių konferencijos sekretoriaus Kęstučio Kriščiūno nuomone, šis žaidimas esąs lėkštas ir paviršutiniškas, ir kiekviena aukštoji mokykla pati sprendžia, ar verta jame dalyvauti.

Pavyzdžiui, Vytauto Didžiojo universitetas žaidime nedalyvauja, nes pasak VDU prorektorės Auksės Balčytienės, tai yra komercinis sumanymas. “Iš tiesų universitetai viešumo turėtų siekti tikrais šviečiamaisiais ar socialiniais projektais”, – pabrėžia ji.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija aptariamame žaidime taip pat nesivaržo. Akademijos prorektoriaus Juozo Antanavičiaus manymu, iš LTV buvo nekorektiška už dalyvavimą prašyti pinigų.

Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) tarybos pirmininko Dainiaus Radzevičiaus vertinimu, visuomeninis transliuotojas vykdo ne vieną visuomeninę misiją atliekantį projektą, kuriam nepakanka televizijos biudžeto finansavimo, tad lėšų gaunama ne tik iš reklamos, bet ir iš paramos. “LRT turėtų būti finansuojama taip, kad misiją atliekantiems projektams nebereikėtų ieškoti papildomo finansavimo, deja, taip nėra”, – tvirtina jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...