2014 Birželio 19

Lobių žemėlapis – geriausias kelionių maršrutas

veidas.lt


Jei banalios ekskursijos ir lankytinų objektų aprašai pabodę iki gyvo kaulo, naują šalį arba net mūsų Lietuvą galima pažinti visai kitaip – keliaujant pagal lobių koordinates.

Lobiai – žodis, kurį ištarus, sužimba akys ir vaikui, ir suaugusiajam. Juk į šį žodį telpa tiek daug – nuotykis, netikėtumas, užuominų sprendimas ir, svarbiausia, paslaptis. Ne veltui filmai apie pradingusių tamplierių turtų, inkų brangenybių, pamirštų miestų džiunglėse lobynų, paslėpto ar nuskendusio piratų aukso paieškas pritraukia daugybę žiūrovų. Bene kiekvieno vaiko ar paauglio knygų lentynoje puikuojasi ir suskaityta Roberto L.Stevensono „Lobių sala“, kaip spėjama, parašyta pagal kelis tikrus XVII a. jūrose siautusio pirato Henrio Morgano gyvenimo faktus.

Vertė – 900 mlrd. dolerių
Mokslininkai vis bando įkainoti paslėptas ir užmirštas ar dėl civilizacijų ir gamtos kataklizmų prapuolusias vertybes. Įvairių šaltinių teigimu, tiesa, kelis kartus primygtinai pakartojus, kad tai tik preliminarus spėjimas, visoje planetoje esantys neatrasti lobiai įkainojami nuo 600 iki 900 mlrd. JAV dolerių (1,5–2,25 trln. Lt).
Priminsime, vien tik istoriniais faktais patvirtintų vertybių per karus prašapo ne viena, pavyzdžiui, per revoliuciją Rusijoje pradingo caro auksas; per Antrąjį pasaulinį karą – Gintaro kambarys, kurio atkaklūs ieškotojai ir dabar naršo Karaliaučiaus požemiuose; lyg skradžiai prasmego nacių prisiplėštos brangenybės, kurios, kaip spėjama, nuskandintos Austrijos Toplico ežere ar nugulusios kartu su povandeniniu laivu kurio nors vandenyno dugne. Beje, šių lobių karštligiškas paieškas vis atnaujina pranešimai apie neįkainojamus radinius, tokius kaip Pierre’o Auguste’o Renoiro, Claude’o Monet ir Pablo Piccaso paveikslai, kaip spėjama, pagrobti per karą, ir atrasti vokiečių kolekcininko Corneliuso Gurlitto, kurio tėvas perpardavinėjo nacių pavogtas vertybes, namuose.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 242014″ bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-24-2014-m

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...