2012 Sausio 01

“Litgrid“ investuoja į elektros perdavimo tinklą

veidas.lt


Elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ pasirašė sutartį su viešųjų pirkimų konkursą laimėjusiu rangovu „A. Žilinskio ir ko” UAB dėl aukštos įtampos elektros perdavimo linijos Klaipėda-Telšiai tiesimo.

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) skirs 22,7 mln. litų projekto įgyvendinimui, visoprojektovertė – 68,1 mln. litų.

„Ši 89 kilometrų elektros perdavimo linija yra pirmoji 330 kV aukštos įtampos elektros linija, tiesiama Lietuvoje per pastaruosius 17 metų. Džiaugiamės, kad iki metų pabaigos pasirašėme svarbią sutartį ir rangovas galės nedelsiant pradėti darbus”,-  teigia „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys.

Elektros perdavimo linija Klaipėda – Telšiai yra neatskiriama tarptautinės jungties „NordBalt“, kuri užtikrins Lietuvos ir Šiaurės Europos valstybių elektros energetikos sistemų ir elektros rinkų integraciją, dalis. Elektros linijos statybos darbus planuojama baigti 2014 m., o 700 MW galios tarpsisteminė elektros jungtis „NordBalt“ bus pradėta eksploatuoti 2015 m. pabaigoje.

900 MW galios elektros perdavimo linija Klaipėda-Telšiai taip pat didins Lietuvos energetinės sistemos patikimumą. Ji iš esmės sustiprins elektros tiekimo patikimumą Vakarų Lietuvoje, ypač – Klaipėdos, Telšių ir Plungės rajonų gyventojams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...