2010 Rugsėjo 09

Valstybės kontrolė

Ligoninės nesugebėjo persitvarkyti

veidas.lt

Ligoninių pertvarką reikia spartinti, – teigia valstybiniai auditoriai, įvertinę stacionarinių sveikatos priežiūros paslaugų organizavimo rezultatyvumą 2006–2009 m. “Auditas parodė, kad reformos vykdytojai turėtų nustatyti aiškesnius jos tikslus, kad gyventojai gautų kokybiškesnes ir lengviau pasiekiamas sveikatos priežiūros paslaugas, – sako valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė. – “Be to, matome, kad yra rezervų taupiau naudoti sveikatos sistemai skiriamas lėšas”.

Pertvarkant ligoninių darbą buvo siekiama pagerinti sveikatos sistemos efektyvumą: sutrumpinti vidutinę gulėjimo trukmę ligoninėje iki 8 dienų, sumažinti hospitalizacijos apimtį iki 18-os ligonių 100-ui gyventojų, sumažinti stacionarinių paslaugų kiekį, keičiant jas dienos chirurgijos ir dienos stacionaro paslaugomis. Per praėjusius ketverius metus sveikatos priežiūros įstaigų ir paslaugų pertvarkai vien iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo buvo skirta beveik 204 mln. Lt, tačiau daugelis planuotų rezultatų nebuvo pasiekti.

Vienas iš ligoninių restruktūrizavimo strategijos tikslų – gerinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą, tačiau asmens sveikatos priežiūros kokybės vertinimo sistema iki šiol nesukurta. Auditoriai atkreipė dėmesį, kad rajonų ligoninėse, iš kurių atsisakoma pirkti chirurgijos paslaugas, bus atsisakoma pirkti ir reanimacijos bei kai kurias kitas paslaugas.

Valstybės kontrolė rekomendavo parengti ir patvirtinti stacionarinių gydymo įstaigų išdėstymo ir paslaugų planavimo priemones bei gydymo įstaigų veiklos vertinimo metodiką, kurioje būtų nustatyti ne tik kiekybiniai, bet ir kokybiniai įstaigų veiklos vertinimo rodikliai. Sveikatos apsaugos ministerija turėtų inicijuoti teisės aktų pakeitimus, kurie leistų valstybės investicijų paskirstymą susieti su sveikatos priežiūros įstaigų veiklos rezultatais, šalies mastu koordinuoti didelės vertės medicininės įrangos įsigijimą iš įvairių finansavimo šaltinių. Be to, pasiūlyta stacionarinėse gydymo įstaigose atliekamų brangių tyrimų ir procedūrų kainą įskaičiuoti į stacionarinių paslaugų bazines kainas, nes taip būtų racionaliau naudojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšos.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...