2011 Kovo 24

Naftotiekis

Lietuvos žvejai tebebijo dujotiekio “Nord stream” tinklų

veidas.lt

Seimo Jūrinių ir žuvininkystės reikalų komisija ėmė aiškintis, ar sutartyje su “Nord stream” dėl kompensacijų žvejams nėra apribojamos Lietuvos žvejų teisės žvejoti.

Į parlamentarus kreipęsis bendrovės “Banginis” ir Vakarų Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacijos vadovas Algirdas Aušra tvirtina, kad pagal sutartį, kurią pasirašė Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojų asociacija, kompensacijos maždaug po 14 tūkst. eurų buvo skirtos penkiems laivams, tačiau, jo teigimu, “Nord stream” rašte nurodoma, kad ši sutartis ir įsipareigojimai galios visiems Lietuvos žvejams, ketvirtadienį rašo dienraštis “Verslo žinios”.

“Tai galioja ir tiems, kurie ateityje norės žvejoti. Lietuvos žvejai nebegalės kreiptis dėl jokių kompensacijų ateityje, kita šalis sugalvos uždrausti – galės uždrausti. Tai yra Lietuvos žvejų interesų pardavimas, o prokuratūra nemato jokio reikalo tirti”, – piktinasi A. Aušra.

Parlamentinės komisijos pirmininkas Audrius Endzinas teigia, kad komisiją mažiausiai domina dviejų asociacijų konfliktas arba finansinė kompensacijų išraiška, tačiau sutarties punktus, jei jie taikomi visiems žvejams, būtina išsiaiškinti, tad ketinama paklausimą pateikti ir Žemės ūkio ministerijos Žuvininkystės departamentui.

“Sutartyje gali būti visiems žvejams apribojama teisė žvejoti viename konkrečiame regione. Mums pateiktos kopijos nėra oficialios, tad paprašėme galimybės susipažinti su ta sutartimi, norime išsiaiškinti. Yra didelė tikimybė, kad nieko baisaus nevyksta”, – sako A.Endzinas.

Sutartį su “Nord stream” pasirašęs Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojų asociacijos vadovas Alfonsas Bargaila sako, sutartyje pasirašyti tik galimi hipotetiniai dalykai, jei kas nutiks. “Lietuva, Latvija ir Estija gavo vienodą paramą ir niekas klausimų nekelia, o mūsų šalis jau norėjo kvestionuoti teismo nutartį. Mes jokių įsipareigojimų nepasirašėme, kad nevykdysime žvejybos”, – tvirtina A. Bargaila.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...