2011 Gegužės 23

Lietuvos verslas prarado 6,94 mlrd. eurų

veidas.lt

BFL

Pernai Lietuvos verslas dėl vėluojančių atsiskaitymų prarado 6,94 mlrd. eurų. Palyginti su 2009 metais, procentinė nuostolių dalis sumažėjo nuo 3,6 iki 3,2 proc.

Kredito vadybos paslaugų įmonės “Intrum Justitia” tyrimo duomenimis, tik 5 proc. Lietuvos įmonių atstovų mano, kad pavojus dėl pirkėjų įsiskolinimų per artimiausius 12 mėnesių didės, o 26 proc. tiki, kad pavojus mažės.

Vidutinis sąskaitos apmokėjimo laikas nuo sąskaitos išrašymo yra 50 dienų privačiame sektoriuje, o viešojo sektoriaus įstaigos Lietuvoje atsiskaito per vidutiniškai 56 dienas.

Lietuvoje pavėluotus mokėjimus kaip grėsmę išlikimui mato 28 proc., o 47 proc. mano, kad vėluojantys mokėjimai stabdo jų augimą.

Skolų visoje Europoje per pastaruosius 12 mėnesių padaugėjo 12 mlrd. eurų. 2010 metais 2,7 proc. visų Europos sandorių buvo nurašyti, palyginti su 2,6 proc. 2009 m. Didžiausia Europos ekonomika Vokietija vis dar demonstruoja savo ekonominę galią. Vokietijoje pernai skolų sumažėjo 8 proc. Trečia pagal dydį Europos ekonomika Jungtinė Karalystė patyrė 33 proc. skolų augimą.

Kitos šalys, kuriose daugėja pozityvių ženklų, yra Šveicarija, Islandija ir Lietuva.

Įsiskolinimų Graikijoje padaugėjo 63 proc. Kitos šalys, kuriose skolų padaugėjo daugiau nei 10 proc. – Jungtinė Karalystė, Airija, Danija, Austrija, Portugalija, Vengrija ir Švedija.

2010 metų spalį Europos Parlamentas priėmė direktyvą, kad verslo įmonės tarpusavyje privalės atsiskaityti per 30 dienų, jeigu kitaip nenurodyta sutartyje. ES valstybės narės per dvejus metus privalės priimti šią direktyvą.

“Intrum Justitia” atliktas 2011 metų Europos mokėjimų ir rizikos tyrimas aiškiai rodo, kad mokėjimo terminai Europoje per ateinančius metus turi drastiškai sumažėti siekiant, kad direktyvos įgyvendinamas nepavėluotų.

Vidutiniškai viešasis sektorius Europoje pernai atsiskaitydavo per 65 dienas. Lietuvoje šis viešojo sektoriaus rodiklis yra 56 dienos.

Tyrime dalyvauja beveik 6000 įmonių iš visos Europos.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...