2011 Spalio 23

Lietuvos vairuotojai dažniausiai viršija greitį

veidas.lt


Pastaraisiais metais Lietuvos vairuotojams kelių patruliai daugiausiai baudų skiria už greičio viršijimą. Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos skyriaus viršininkas Dainius Šalomskas informavo, kad dažniausiai vairuotojai važiuoja 20–30 kilometrų per valandą greičiau, nei galima. Vien pernai už tai buvo išrašyta per 80 tūkst. baudų ir surinkta daugiau kaip penki milijonai litų. “Lietuvos draudimo“ užsakymu atlikta penkių didžiųjų šalies miestų vairuotojų apklausa atskleidė, kad net septyni iš dešimties vairuotojų nuolat viršija leistiną greitį. Daugelis respondentų teigė, kad greičio rodyklė pakyla nepastebimai, o 22 proc. pasiteisino, kad sąmoningai viršija greitį vėluodami. Apklausos duomenimis, dažniausiai greitį viršija 18–35 metų amžiaus vyrai, vairuojantys naujausios laidos automobilius, o jų vairavimo stažas – nuo 6 iki 10 metų.
Antroje vietoje dažniausiai vairuotojų padaromų kelių eismo taisyklių nusižengimų sąraše rikiuojasi kelio ženklų nurodymų nesilaikymas. Pernai buvo užfiksuota daugiau kaip 75 tūkst. tokių nusižengimų ir surinkta apie keturi milijonai litų baudų. Panašiai tiek baudų surinkta ir iš vairuotojų, kurie vairavo neregistruotus ar techninės apžiūros nepraėjusius automobilius. “Nors po kartą kelių eismo taisyklėms yra nusižengę visi vairuotojai, nepriklausomai nuo socialinio sluoksnio ar išsilavinimo. Mat šiandien ratuoti visi: nuo paprasto darbininko iki ministro. O avarijų daugiausiai sukelia jauni, nepatyrę vairuotojai nuo 18 iki 28 metų amžiaus“, – atskleidžia D.Šalomskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Per pigus benzinas Per pigus benzinas rašo:

    Na ką, galima padaryti išvadą – Lietuvoje autokuras per pigus. Juk kuo didesnis greitis, tuo didesnės kuro sąnaudos.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...