2011 Sausio 24

Apklausa

Lietuvos užsienio politika vertinama vidutiniškai

veidas.lt

Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Vyriausybės vykdomą užsienio politika šalių kaimynių atžvilgiu Lietuvos gyventojai vertina kur kas palankiau, nei pastaruoju metu vis garsiau ją kritikuoti pradėjusi politinio elito dalis. Kaip paaiškėjo iš “Veido” užsakymu tyrimų kompanijos “Prime consulting” atliktos apklausos, kone trys penktadaliai apklaustųjų dabartinę Lietuvos užsienio politiką vertina vidutiniškai, o per 17 proc. – teigiamai.
Palankiausiai žiūrima į valstybės vadovų pastangas normalizuoti santykius su Rusija ir labiausiai nuogąstaujama dėl kylančios įtampos su Lenkija. Respondentų pasiteiravus, su kuria iš gretimų šalių Lietuvos santykiai šiuo metu prasčiausi, daugiausiai – maždaug po trečdalį – apklaustųjų atsakė, kad su Rusija ir Lenkija. Tiesa, čia derėtų priminti, kad prieš dvejus metus manančiųjų, jog Lietuvos santykiai prasčiausi su Rusija, buvo daugiau nei pusė, o su Lenkija – kone triskart mažiau nei dabar.

Jūsų nuomone, su kuria iš šalių kaimynių Lietuvos santykiai šiuo metu prasčiausi? (proc.)

Su Rusija    34,4
Su Lenkija    31,8
Su Baltarusija    16,2
Su Latvija      0,4
Su visomis šalimis kaimynėmis mūsų santykiai geri    12
Su visomis šalimis kaimynėmis    3,4
Nežinau    1,8

Kaip vertinate dabartinę Lietuvos užsienio politiką? (proc.)

Vidutiniškai    58,8
Neigiamai    21,4
Teigiamai    17,2
Nežinau/Neturiu nuomonės    2,6

Šaltinis: “Veido” užsakymu tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2011 m. sausio 17–19 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...