2010 Rugpjūčio 10

Studijos

Lietuvos universitetuose – 4-5 tūkst. mažiau studentų nei pernai

veidas.lt

Į Lietuvos universitetus šiemet bus priimta maždaug 4-5 tūkstančiais mažiau pirmakursių nei 2009 metais.

Tokią priėmimo statistiką atskleidžia jau įvykusių priėmimo į aukštąsias mokyklas etapų rezultatai bei papildomo priėmimo pakvietimų skaičius, BNS teigė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) prezidentas Pranas Žiliukas.

Šiemet pirmajame pagrindinio priėmimo etape sutartis su aukštosiomis mokyklomis pasirašė 24 952 būsimi pirmakursiai, antrajame – 1631. Papildomame priėmime pakviesta studijuoti daugiau kaip 5 tūkst. pretendentų, tačiau nesitikima, kad visi pasirašys sutartis su aukštosiomis mokyklomis. Jei ir visi pasirašytų, pirmakursių skaičius nesiektų 32 tūkst.

Pernai sutartis su universitetais pasirašė 36 374 tuometiniai būsimi pirmakursiai.

Iš šių metų pagrindinio priėmimo metu sutartis pasirašiusių beveik 26,6 tūkst. būsimų pirmakursių, beveik 10,7 tūkst. už studijas turėtų mokėti patys.

P.Žiliukas sako, kad mažėjantis aukštųjų mokyklų studentų skaičius, viena vertus, rodo valstybės skurdėjimą, kita vertus, – vis aktyvesnę lietuvių studentų emigraciją į užsienį.

Tikslus būsimų pirmakursių skaičius bus žinomas po rugpjūčio 12 dienos, pasibaigus papildomam priėmimui.

P.Žiliukas pastebi, kad ir dalis sutartis pasirašiusiųjų Lietuvoje nestudijuos – apsidrausdami jie stoja į Lietuvos universitetus ir kolegijas, tačiau užsitikrinę vietas užsienio aukštosiose mokyklose, išvažiuoja mokytis ten.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...