2011 Balandžio 27

Ekologiški produktai

Lietuvos ūkininkų produkcija – ir interneto parduotuvėse

veidas.lt

Šviežio pieno, mėsos, Lietuvos ūkininkų užaugintų daržovių, šaldytų uogų, medaus šiandien galima užsisakyti jau keliose interneto parduotuvėse. Produktai į namus dažniausiai pristatomi kelias dienas per savaitę. Pasak UAB “Tikras maistas” direktorės Žanos Deveikienės, kasdien sulaukiama apie 200 užsakymų. “Daugiausia žmonės perka mėsos ir pieno produktų, o vienam pirkimui išleidžia vidutiniškai 90–100 Lt. Pirkėjai žino, kad atvešime tik šviežių, kokybiškų produktų.

Nurodome visų ūkininkų telefonų numerius, kad pirkėjai galėtų pasitikrinti, ar jie tikrai turi sertifikatus, kaip augina daržoves ir gyvulius”, – paaiškina dvejus metus veikiančios interneto parduotuvės tikrasmaistas.lt vadovė.

Pirmosios Lietuvoje internetinės ekologiškų produktų parduotuvės ekologiskiproduktai.lt savininkas Vytautas Vyskupaitis pastebi, kad prekyba pagyvėja žiemą, o dažniausiai žmonės perka daržovių. “Daugelis išleidžia apie 50 Lt, nes užsisakius už šią sumą nereikia mokėti už atvežimą”, – sako nuo 2006 m. ekologiškais produktais prekiaujantis vyras. Jis tvirtina, kad produktai užsakomi tik iš ekologinių ūkių, turinčių tą įrodančius sertifikatus.

Asociacijos “Tatulos programa”, organizuojančios ekologiškų gėrybių muges, direktorius Almonas Gutauskas teigia, kad ekologiškais produktais prekiauja vienetai, nes tokių ūkių Lietuvoje labai nedaug. “Iš tiesų norinčiųjų įsigyti ekologiškų produktų dabar daugiau, negu galinčių jų pasiūlyti. Tad nereikėtų pamiršti, kad ūkininkų produkcija ne visada išauginta be chemikalų”, – pataria A.Gutauskas ir priduria, kad interneto parduotuvių ateityje turėtų daugėti, nes žmonės jau vertina šviežią maistą ir naudojasi galimybe jo įsigyti neišeidami iš namų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...