2010 Lapkričio 26

Ekologija

Ekologiškus produktus perka pusė žmonių

veidas.lt

Ekologiškus produktus nuolat arba kartais perka beveik pusė Lietuvos gyventojų.

7,6 proc. Lietuvos gyventojų teigia, kad perka ekologiškus produktus nuolat, 39,3 proc. – kartais, o 15,4 proc. – tik kartą ar kelis, parodė tyrimų bendrovės “Rait” apklausa. 33,4 proc. respondentų teigė tokių produktų neperkantys.

“Akivaizdu, kad ekologiški produktai Lietuvoje populiarėja. Nors dar nedaug Lietuvos gyventojų ekologiškus produktus perka nuolatos, tačiau dauguma žmonių juos vertina teigiamai”, – pranešime teigė “Rait” valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.

Pasak jos, vyrauja nuomonė, kad ekologiški produktai yra sveikesni, neturi konservantų, yra draugiški aplinkai.

“Mažesnė dalis apklaustųjų mano, kad ekologiški produktai yra mados dalykas, leidžiantis verslininkams pasipelnyti, arba kad tai prabangos prekė. Todėl tikėtina, kad ekologiškų produktų vartojimas ateityje augs”, – prognozavo I.Nausėdienė.

Tyrimas parodė, jog gyventojai iš ekologiškų kol kas daugiausia perka tik maisto produktus – tik 11,3 proc. jų pirko ekologiškas kosmetikos ir higienos priemones, 9,5 proc. – švaros priemones buičiai.

Šių metų rugsėjo 2-14 dienomis apklausti 1025 nuolatiniai Lietuvos gyventojai nuo 15 iki 74

metų amžiaus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...