2012 Kovo 01

Lietuvos turizmo asociacija skatina istorinį miestų turizmą

veidas.lt


Lietuvos turizmo asociacijos nariai drauge su Vilniaus gidų bendrijos nariais artėjant “Vivattur 2012“ parodai, domėjosi Kauno miesto istoriniais objektais, pritaikytais turizmo poreikiams. Vertino naują programą „Senasis Kaunas amžininkų akimis“, apžiūrėjo atnaujintą Kauno pilį, naują apžvalgos aikštelę Rotušės aikštėje, dalyvavo inscenizuotame istoriniame burmistro priėmime.

„Turizmo verslo atstovai dėmesingai reaguoja į besikeičiančius vartotojų poreikius“, – komentavo Lietuvos turizmo asociacijos prezidentė Danutė Mažeikaitė. – Stebima tendencija, kai turistai keičia pasyvų stebėjimą į aktyvų dalyvavimą programoje. Miesto istorijos pristatymas per inscenizaciją įtraukiant turistus reikalauja ne tik stiprios idėjos, bet ir tinkamai parengtos aplinkos“.

Kauno miestas garsėjantis Lietuvoje, kaip krepšinio sostinė, turizmo profesionalams pasiūlė apžvelgti senamiestį nuo naujos Jėzuitų vienuolyno terasos, atveriančios senamiesčio panoramą nuo Kauno pilies iki Aleksoto kalno, apsilankyti Perkūno namo menėse, kur vyksta viduramžių burmistro priėmimas.

Istorinio turizmo turistus pasitinka gidas – XV a. Hanzos pirklys B. Bitneris, kuris pristato buvusią pirklių kontorą, pagrindinius kelius, kuriais atvykdavo pirkliai, pirklių namus. Dalyviai, persirengę XV a. rūbais, mokosi viduramžių šokių žingsnių, aktyviai dalyvauja burmistro priėmimo ceremonijoje.

Kaip sako, D. Mažeikaitė, – „Ši naujiena artėjant turizmo sezonui svarbi mums visiems, nes kiekvieno individualumo ir charakterio atskleidimas, tai ir yra ta trauka dėl kurios renkamės aplankyti vieną ar kitą vietovę, dalyvauti vienoje ar kitoje veikloje, programoje“.

Atvykstamojo ir vietinio kelionių organizatoriai palankiai vertina naują Kauno miesto istoriją pristatančią programą ir traukta į kelionių maršrutus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...