2011 Gegužės 11

Lietuvos sostinė gali tapti nesaugi

veidas.lt

BFL

Seimo Krikščionių partijos frakcijos nuomone, Vyriausybė neatsakingai ramino visuomenę, teigdama, kad Baltarusija nestatys atominės elektrinės (AE), o spaudoje pasirodančios žinios apie šį Baltarusijos ketinimą tėra tik politinis žaidimas.

“Labai gaila, kad atsakingi už šią sritį Vyriausybės nariai net nežinojo, kad šalia Lietuvos sostinės Baltarusijoje ne tik planuojama statyti atominę elektrinę, bet jau pradėti ir realūs darbai”, – teigia Seimo Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis.

Krikščionių partijos frakcijos Seime nariai mato realų pavojų, kad Lietuvos sostinė gali tapti nesaugi, nes iki šiol nėra išspręsti techniniai ir saugos klausimai, susiję su AE.

“Nors Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius teigia, esą nuolatos yra susitikinėjama su Baltarusijos atstovais, tačiau iki šiol neaišku, kaip bus užtikrintas eilinių Lietuvos piliečių saugumas”, – teigia frakcijos seniūnas V. Žiemelis.

Iš frakcijai pateiktų Premjero atsakymų, anot V. Žiemelio, peršasi išvada, kad Vyriausybė tik siuntinėja baltarusiams paklausimus, iki šiol negaudama jokių atsakymų. “Todėl ir šiandien nėra aiškios priežastys, kodėl AE statybų aikštelė pasirinkta taip arti Lietuvos sienų, kodėl VVER tipo reaktorius, kaip bus tvarkomos radioaktyvios medžiagos, kas bus atsakingas už tai ir t.t.”, – teigia V. Žiemelis.

Ministro Pirmininko A. Kubiliaus Krikščionių frakcijai pateiktuose atsakymuose Premjeras nenurodo, kodėl Baltarusija iki šiol nepateikė informacijos apie nacionalinės saugos priežiūros instituciją, būsimą eksploatuojančią organizaciją, informacijos apie radioaktyvių atliekų tvarkymą, jų ilgalaikį saugojimą ir galutinį laidojimą, bei nepaaiškina, kaip bus tvarkomos didelio aktyvumo radioaktyvios atliekos.

“Baltarusijos vengimas atsakyti į pagrindinius klausimus, o Vyriausybės vadovo pasyvumas skatina kaimyninės šalies politikus siekti tik sau palankių sprendimų Lietuvos piliečių saugumo sąskaita”, – teigia frakcijos seniūnas V. Žiemelis.

Ministro Pirmininko A. Kubiliaus jis raštu klausė, kokių veiksmų ėmėsi Vyriausybė, reaguodama į Baltarusijos planus statyti rusiško tipo atominius reaktorius vos 40 km atstumu nuo Vilniaus, primena ELTA.

Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Premjero prašė atsakyti, ar Vyriausybė Europos Sąjungos ar tarptautiniu lygiu sprendė klausimus, susijusius su Baltarusijos planais statyti atominę elektrinę netoli Lietuvos sienos. Jei taip, tai prašė nurodyti, į kokias institucijas, kada ir su kokiais klausimais buvo kreiptasi, kokie sprendimai buvo priimti, o svarbiausia – kodėl apie tai nebuvo informuota visuomenė.

Seimo statuto numatyta tvarka Premjeras atsakymą turėjo pateikti per 10 dienų. Tačiau, kaip pastebi V. Žiemelis, Ministras Pirmininkas sumušė ir šiuos rekordus, atsakymą pateikdamas daugiau nei po 40 dienų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...