2011 Birželio 12

Lietuvos radijui sukanka 85-eri metai

veidas.lt

BFL

Sekmadienį Lietuvos radijas švenčia 85 metų sukaktį. 1926-ųjų birželio 12-ąją lietuviško eterio istorija prasidėjo Kaune.

Tik prabilęs Kauno radiofonas jau turėjo klausytojų – radijo abonentai iki tol klausydavosi užsienio radijo stočių. Pirmaisiais radijo gimimo metais radijo imtuvus turėjo apie 300 žmonių.

“Alio, alio, Lietuvos radijas, Kaunas”, – tai istoriniai pirmieji žodžiai, nuskambėję lietuviškame radijo eteryje 1926-aisiais. Po poros metų nuo jų radijo abonentų skaičius šalyje jau buvo 10 tūkst. ir kasmet vis augo.

Pirmaisiais gyvavimo metais Kauno radiofonas tarp kitų Europos stočių pagal galingumą buvo maždaug per vidurį. Pasak radijo istoriko Sigito Žilionio, to užteko, kad radiją galėtų girdėti kiekvienas Lietuvos gyventojas.

S. Žilionis priduria, kad spartų radijo abonentų skaičiaus augimą lietuviško eterio pradžioje visų pirma skatino noras pasiklausyti muzikos: “Labai populiarūs buvo koncertai ir iš pradžių radijas buvo ne kaip informacijos priemonė, bet kaip pasilinksminimo”.

Pirmose radijo programose, be koncertų, taip pat daug laiko buvo skiriama žinioms bei paskaitoms, kurias eteryje skaitė universitetų akademikai, primena lrt.lt.


Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...