2013 Gruodžio 19

Lietuvos privačios medicinos sektoriuje suteiktas pirmas tarptautinis sertifikatas

veidas.lt


JAV medicinos akreditacijų organizacija „Joint Commission International“ Lietuvoje sertifikavo pirmąją privačios medicinos įstaigą. Po užsienio ekspertų atlikto audito tarptautinis sertifikatas buvo suteiktas privačiai gydymo įstaigai „Kardiolita“. Tai pirmas Baltijos šalyse tokio pobūdžio sertifikatas, suteiktas medicinos įstaigai.

Akreditacijų organizacija „Joint Commission International“ sertifikuoja gydymo įstaigas Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Europoje ir kituose žemynuose. Kitos arčiausiai Lietuvos tokį sertifikatą turinčios asmens sveikatos priežiūros įstaigos yra Prahoje ir Kopenhagoje. Į dvejus metus trukusį „Kardiolitos“ pasiruošimą akreditavimui buvo investuota beveik 156 tūkst. litų.

„Šis sertifikatas – ne tik jau pasiektų rezultatų įvertinimas, tačiau ir galimybė dar labiau išplėsti veiklos geografiją, pritraukiant pacientų iš Skandinavijos, UK, JAV ir vakarų Europos. – sako „Kardiolitos“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Andrius Jonutis, – Nors Lietuvos privačios medicinos sektorius jau yra užsitikrinęs gerų rekomendacijų užsienio rinkose, tarptautinė akreditacija bus naudinga plėtojant įdirbį.“

Pasak A. Jonučio, tarptautinis sertifikavimas bus reikšmingas ir Lietuvos rinkoje. „Tai, kad pagaliau tarptautinės akreditacijos pasiekė ir Lietuvą, kilstels kokybės kartelę dar aukščiau bei mūsų šalies pacientams suteiks galimybę gauti aukščiausios kokybės medicinos paslaugas“, – teigia jis.

„Joint Commission International“ sertifikatas liudija, kad gydymo įstaigos struktūra, valdymas, įranga, personalas, infrastruktūra, aplinka ir visos teikiamos paslaugos atitinka tarptautinio standarto reikalavimus. Vertinandama gydymo įstaigą, užsienio ekspertų komisija daug dėmesio skyrė tam, kad klinikinė veikla ir sprendimai būtų pagrįsti naujausiais moksliniais tyrimais ir specializuotų tarptautinių organizacijų rekomendacijomis.

„Tarptautiniai standartai numato ne tik vienodą paslaugų prieinamumą, tačiau ir ypatingą dėmesį skirtingiems pacientų kultūriniams poreikiams. – pasakoja A. Jonutis, – Atlikdami auditą „Kardiolitoje“ užsienio ekspertai ypač palankiai įvertino pacientų teisių užtikrinimą, operacinės ir sterilizacinės darbą.“

„Kardiolitos“ paslaugų sertifikavimo, siekiant eksporto apimčių augimo, projektui buvo gautas finansavimas (85 621 litas) iš Europos regioninės plėtros fondo pagal priemonę „Naujos galimybės“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...