2012 Kovo 02

Lietuvos plačiajuosčio interneto projektas – tarp dvylikos geriausių ES

veidas.lt

Susisiekimo ministerijos įgyvendinamas projektas „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra“ įtrauktas tarp dvylikos gerosios praktikos pavyzdžių, pristatytų Europos Komisijos užsakymu parengtame „Plačiajuosčio ryšio projektų įgyvendinimo vadove“. Be Lietuvos, šiame vadove analizuojami trys Italijos, po du Švedijos ir Prancūzijos bei po vieną Danijos, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų ir Suomijos projektą.
Pasak Susisiekimo ministerijos kanclerio Tomo Karpavičiaus, plačiajuosčio interneto laidai Lietuvoje į greitesne perdavimo sparta pasižyminčius šviesolaidinius buvo pradėti keisti gana neseniai – RAIN projektas pradėtas plėtoti 2005 m., todėl šis pripažinimas svarbus ir džiuginantis.
Įgyvendinant RAIN-1 sukurta plačiajuosčio interneto ryšio infrastruktūra, jungianti 467 šalies kaimiškąsias seniūnijas su savivaldybėmis, taip pat – su 330 mokymo įstaigų. Šviesolaidinis internetas pasiekė daugiau nei 300 tūkst. gyventojų.
2010–2011 m. įgyvendinant projektą RAIN-2 nutiesta daugiau nei 4600 km šviesolaidinių kabelio linijų daugiau nei 300 seniūnijų. Iš viso numatyta nutiesti 4800 km kabelinių šviesolaidžio linijų, kurios pasieks daugiau kaip 770 šalies miestelių ir kaimų.
Palyginti su 2001 m., interneto naudotojų Lietuvoje padaugėjo aštuonis kartus. Planuojama, kad besinaudojančiųjų informacinėmis bei ryšių technologijomis ir toliau gausės – iki 2013 m. galimybę naudotis modernaus plačiajuosčio interneto ryšio paslaugomis turės 98 proc. Lietuvos gyventojų.
EK parengtas vadovas skirtas ES šalims, kurios planuoja įgyvendinti plačiajuosčio ryšio projektus. Jame apžvelgiami projektų investiciniai ir valdymo modeliai, problemos bei gauti rezultatai. Tikimasi, kad įžvalgos, pateiktos iš dvylikos geriausių projektų, bus puikus informacijos ir patirties šaltinis, kuris padės ES narėms parengti ir įgyvendinti kokybiškus, ES tikslus atitinkančius ir efektyvius projektus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...