2013 Vasario 02

Lietuvos naujų automobilių rinka vėl sustingo

veidas.lt

2012 m. naujų automobilių rinka nepateisino išankstinių augimo prognozių ir ne tik nebepaaugo, palyginti su itin sėkmingais 2011-aisiais, bet net 9 proc. nusmuko. Iš viso pernai Lietuvoje buvo registruota beveik 14 tūkst. naujų lengvųjų automobilių – maždaug tūkstančiu mažiau nei su 2011 m.
“AutoTyrimų” vadovas Robertas Cickevičius pripažįsta, jog smukimas buvo gana netikėtas, juolab kad naujų automobilių rinka pernai toliau augo tiek Latvijoje (apie 4 proc.), tiek Estijoje (15 proc.). Pasak jo, sumažėjusią naujų automobilių paklausą iš dalies galima paaiškinti 2011 m. šuoliu, kai po krizės labai staigiai padidėjo naujų automobilių paklausa, kuri, natūralu, greitai buvo patenkinta.
Dar viena rinkos susitraukimo priežasčių yra ir sumažėjęs reeksportas.
Kaip rinka plėtosis šiemet, dar neaišku – šių metų prognozę “AutoTyrimai” planuoja skelbti vasarį, tačiau įmonės analitikai tikisi bent šiokio tokio augimo.
Beje, pasak “AutoTyrimų” vadovo, Lietuvoje registruojamų automobilių markės ir modeliai, nepaisant rinkos svyravimų, keičiasi mažai – populiariausi ir toliau išlieka “Volkswagen” automobiliai.
BOX:
Lietuvoje įregistruota naujų lengvųjų automobilių (tūkst. vnt.)
2008 m.    25
2009 m.    8
2010 m.    9
2011 m.    15
2012 m.    14
Šaltinis: “AutoTyrimai”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...