2010 Kovo 29

Maitinimas mokyklose

Lietuvos mokyklose pagaliau bus sveiko maisto?

veidas.lt

Nuo kitų mokslo metų iš Lietuvos mokyklų žadama išguiti nesveiką maistą. Rengiama nauja mokinių maitinimo tvarka, pagal kurią mokyklos negalės prekiauti maistu, kuriame yra konservantų, dažiklių, stipriklių. Tai reiškia, kad mokyklų bufetininkės nebeprekiaus ne tik traškučiais ir saldumynais, bet ir į vaikų lėkštes negalės krauti dešrelių ar kitų pusfabrikačių.

Revoliucija laukia ir vaikų maisto lėkštės. Nuo rugsėjo nebeliks sriubų, o kiekviena mokykla siūlys po kelis subalansuoto pietų patiekalo variantus – mėsos ar žuvies porciją su daržovėmis, kruopomis ar bulvėmis. Patiekalų variantai bus panašūs visose Lietuvos mokyklose, mat juos valgyklos rinksis iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) patvirtinto sąrašo. Pavyzdžiui, kepta žuvis, bulvių košė, burokėlių salotos su aliejumi, pomidorai ir ruginė duona. Arba vištienos maltiniai su padažu, ryžių košė, šviežių daržovių salotos su aliejumi, ruginė duona.

Svarstant šia maitinimo mokyklose pertvarką, pasigirsta priekaištų, esą iš vaikų bus atimta paskutinė sriubos – itin sveiko ir maistingo patiekalo – lėkštė.

Tačiau, pasak mitybos specialisto Rimanto Stuko, sriuba nebūtinai pats sveikiausias patiekalas žmogaus dienos racione, ji tiesiog gerai užpildo skrandį. Jo vertinimu, už sriuboms gaminti išleidžiamus pinigus mokykloms verčiau pirkti šviežių daržovių mokiniams.

SAM apklausė Vilniaus moksleivius ir išsiaiškino, kad jie nemėgsta mokyklinės sriubos, daug jos dienos pabaigoje tiesiog išpilama lauk.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...