2011 Liepos 28

Lietuvos miestų herbai – pašto ženkluose

veidas.lt

"Veido" archyvas

Siunčiantieji laiškus į Plungę, Ignaliną ar Kaišiadoris pašto skyriuje galės paprašyti, kad jų laišką pažymėtų specialiais pašto ženklais su šių miestų herbais. Trys nauji pašto ženklai iš serijos “Lietuvos miestų herbai” apyvartoje pasirodys šį šeštadienį, liepos 30 dieną.

Visų trijų pašto ženklų tiražas vienodas – po 100 tūkstančių, tačiau nominalinė vertė skiriasi. Plungės herbą vaizduojančio pašto ženklo nominalinė vertė – 1,35 Lt, Kaišiadorių – 2,15 Lt, Ignalinos – 2,90 Lt.

Kartu su šiais pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Šeštadienį pašto korespondencija, apmokama naujaisiais pašto ženklais, Vilniaus centriniame pašte bus antspauduojama pirmosios dienos datos spaudu.

Pašto ženklų serija “Lietuvos miestų herbai” leidžiama jau dvidešimtus metus. Iki šiol buvo išleisti pašto ženklai, kuriuose pavaizduoti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kėdainių, Telšių, Skuodo, Kudirkos Naumiesčio, Panevėžio, Zarasų, Šeduvos ir kitų miestų herbai.

Pirmą kartą Plungė kaip miestelis buvo paminėta 1567 m. Ypač ryškius pėdsakus miesto istorijoje paliko XIX a. pradžioje Plungę valdę grafai Zubovai ir kunigaikščiai Oginskiai. Jų valdymo laikais buvo pastatyti, ko gero, pirmieji Plungėje mūriniai pastatai. Plungės herbas patvirtintas buvo 1997 m. Herbo mėlyname lauke raudonu kaspinu perrištas auksinis kviečių pėdas, virš jo – auksinė Dievo Apvaizdos akis.

Ignalinos istorija prasideda 1857 – 1862 metais, kai buvo tiesiamas Sankt Peterburgo – Varšuvos geležinkelis, kurio statybai reikalingą žemę caro valdžia nupirko iš Igno Kaminskio. Miesto herbas buvo sukurtas 1970 m. Herbe mėlyname fone viena virš kitos pavaizduotos 3 sidabrinės lelijos su auksinėmis žiedadulkėmis.

Istoriniai šaltiniai liudija, kad dabartinio Kaišiadorių dvaro vietoje jau 1531 m. buvo totoriams priklausęs dvaras, o pats Kaišiadorių vietovardis dokumentuose pirmąkart paminėtas 1590 m. 1996 m. patvirtintas Kaišiadorių herbas, kurio juodame fone pavaizduoti keturi sidabriniai stilizuoti žirgai su besiplaikstančiais sidabriniais karčiais ir raudonomis akimis.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...