2010 Gruodžio 05

Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos premjerai konstatavo pažangą energetiniuose projektuose

veidas.lt

Varšuvoje susitikę Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos premjerai konstatavo “didelę pažangą” regioniniuose energetiniuose projektuose, tokiuose kaip naujos branduolinės jėgainės projektas, suskystintų dujų terminalo statyba Lietuvoje, energetinių jungčių kūrimas, pranešė Vyriausybė.

“Energetinis saugumas ir regioninė integracija tapo Europos Sąjungos energetinio solidarumo prioritetu, kurį įgyvendiname su stipriu regioninio solidarumu energetikoje”, – pranešime cituojamas Lietuvos vyriausybės vadovas A.Kubilius.

Lietuvos premjeras išreiškė įsitikinimą, kad vasario mėnesį vyksiančios Europos vadovų tarybos (EVT) metu bus įvertinta ir konstatuota didelė pažanga tiek Baltijos energetinės rinkos sėkmingoje veikloje, tiek Baltijos energijos rinkos ir jungčių plano įgyvendinime. Premjeras dar prieš EVT susitikimą vasario mėnesį Briuselyje pakvietė visų keturių valstybių premjerus atvykti į Lietuvą.

“Galime kitų metų pradžioje susitikti Lietuvoje, pavyzdžiui Visagine”, – sakė A.Kubilius.

Pasak pranešimo, visi susitikime dalyvavę premjerai deklaravo savo paramą Visagino branduolinės jėgainės statybai.

BNS primena, kad susitikimas Varšuvoje vyko netrukus po to, kai žlugo tarptautinis konkursas dėl naujos atominės elektrinės Lietuvoje statybos. Pasitraukus Pietų Korėjos bendrovei, Lietuvai nepavyko atrinkti įmonės, kuri, dalyvaujant Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos partneriams, iki 2020 metų pastatytų atominę elektrinę. Lietuva nežada atsisakyti projekto ir ketina vykdyti tiesiogines derybas su potencialiais investuotojais.

A.Kubilius susitikime taip pat paragino Lenkiją tartis su Rusija dėl naftos tiekimo “Družbos” vamzdynu atnaujinimo. Lietuvos premjero teigimu, kitą savaitę vyksiantis Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo vizitas Varšuvoje yra gera proga susitarti dėl naftos produktų tiekimo atnaujinimo “Družbos” naftotiekiu.

Rusija 2006 metų viduryje nutraukė naftos tiekimą naftotiekiu “Družba” į naftos perdirbimo gamyklą Mažeikiuose. Nors oficialus pretekstas buvo remontas, apžvalgininkai tai laiko kerštu už tai, jog bendrovė parduota Lenkijos, o ne Rusijos įmonei.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...