2010 Liepos 16

Turto išpardavimas

“Lietuvos kinas” teigia sustabdęs pastatų pardavimą

veidas.lt

Bendrovės “Lietuvos kinas” vadovybė pranešė sustabdžiusi jai priklausančių pastatų pardavimą, tačiau pareiškė neprisiimanti atsakomybės už tokio žingsnio padarinius.

Stabdyti bendrovės turto išpardavimą buvo nurodęs naujasis kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

“Lietuvos kino” generalinis direktorius Juozas Koreiva teigia, kad abejones dėl jo veiklos kelia “kai kurie kino bendruomenės nariai, pamatę, kad mes galime tapti jų konkurentais”.

J.Koreiva penktadienį išplatintame pranešime teigia, kad šių metų sausio 26 dieną pradėjęs vadovauti “Lietuvos kinui” rado “apleistą ūkį, nugyventus, apgriuvusius pastatus, pradėtą ir nebaigtą “Naglio” kino teatro Palangoje rekonstrukciją, silpnai vykdomą kino veiklą”.

“2009 metais tuometinė bendrovės vadovybė dėl visuotinės krizės pasekmių sumažino patalpų nuomos kainas, o tai neigiamai atsiliepė bendrovės finansiniams rezultatams: augo nuostoliai, susidarė skolos už šilumos, elektros energijos ir kitas paslaugas, nes apie 90 proc. pajamų bendrovė gaudavo iš patalpų nuomos”, – tvirtina naujasis direktorius.

Anot jo, gyvenamasis namas Šventojoje ir kiti buvusio kultūros ministro bei valdybos leisti parduoti pastatai bendrovei nešė nuostolius, kino veiklai jų pritaikyti neįmanoma. Lėšų, sutvarkyti šiuos pastatus, “Lietuvos kinas” neturi.

J.Koreivos teigimu, namo Šventojoje pardavimas būtų padėjęs išvengti bendrovės bankroto grėsmės.

“Pardavus bendrovei nuostolingus ir nereikalingus objektus gautas lėšas buvo numatyta investuoti į kino veiklos plėtrą, pastatų Ozo g. 4 Vilniuje, kino teatro “Jūratė ir Kastytis” Klaipėdoje ir kino teatro “Naglis” Palangoje kompleksų renovaciją, juos pritaikant lietuviško kino meno ir audiovizualinės kultūros sklaidai, būtų buvę savotiški kino meno traukos centrai, lietuviškos kino industrijos oazės”, – teigia direktorius.

Jo tvirtinimu, šiuo metu “Lietuvos kino” finansinė ir ekonominė padėtis yra stabili, skolų neturi, sustabdyta buvusi reali bankroto grėsmė, sudarytos prielaidos vystyti kino veiklą.

Bendrovės “Lietuvos kinas” pagrindinė akcininkė yra Kultūros ministerija. Naujasis jos vadovas A.Gelūnas šią savaitę pranešė, kad, jo manymu, pradėtas vykdyti įmonės turto išpardavimas turėtų būti pristabdytas.

Išklausęs kino gildijų atstovų nuomones apie bendrą padėtį lietuviško kino pasaulyje ir jų nuogąstavimus dėl bendrovės “Lietuvos kinas” ateities, A.Gelūnas Kultūros ministerijos teisininkams pavedė kuo skubiau išsiaiškinti minėtai bendrovei priklausiusio pastato Šventojoje pardavimo tikslus bei planuojamo pastato Palangoje pardavimo aplinkybes.

Kultūros ministerija, pagrindinė bendrovės akcininkė, teigia, kad jai neaišku, kaip ir kur šie konkursai yra publikuojami.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...