2011 Liepos 12

Lietuvos kariai neskuba palikti Afganistano

veidas.lt

"Scanpix" nuotr.

NATO valstybėms viena po kitos skelbiant planus mažinti savo karinį kontingentą tarptautinėje misijoje Afganistane arba iš viso iš ten pasitraukti, Lietuva kol kas neskuba skelbti savo kalendoriaus.
Aptaki formuluotė yra tokia: šiais metais pradėtas NATO vykdomos saugumo kontrolės perdavimas patiems afganistaniečiams. Planuojama, kad iki 2014 m. pabaigos visame Afganistane atsakomybė už saugumą turi būti perduota vietos pajėgoms. Veikiausiai Goro provincija, už kurios atkūrimą įsipareigojimą yra prisiėmusi Lietuva, pasiruošusia atsakomybės perdavimui provincija bus paskelbta antroje šių metų pusėje.
“Tačiau atsakomybės už saugumą perdavimas vietos pajėgoms dar nereiškia, kad visi kariai iš karto pasitrauks iš Afganistano”, – pabrėžia krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė. Ateityje saugumu besirūpinančius karius Afganistane galėtų pakeisti mokymo instruktoriai, didesnį vaidmenį galėtų prisiimti ir civiliai.
Priminsime, kad Afganistano Goro provincijoje, kur Lietuva vadovauja tarptautinei provincijos atkūrimo grupei, tarnauja ir dirba apie 200 Lietuvos karių ir civilių. Tarptautinėse operacijose Afganistane Lietuvos kariai dalyvauja nuo 2002 m. Lietuva taip pat prisideda ir prie NATO mokymo misijos Irake.
Komentuodama Lietuvos buvimo Afganistane būtinybę, ministrė R.Juknevičienė pabrėžia, kad tarp NATO narių esminis dalykas yra solidarumas: “2001 m. JAV buvo užpultos, tegu ir ne tokio apibrėžto priešininko kaip konkreti valstybė, bet tai buvo teroro ataka. Ir mūsų buvimas Afganistane yra kaip tik solidarumo išraiška ir pagrindinė prielaida, kad jeigu Lietuvą ištiktų bėda, kiti NATO sąjungininkai ateitų ginti ir mūsų.”

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...