2011 Liepos 29

Lietuvos ir Rusijos sutartis – įpareigojimas abiems šalims

veidas.lt

BFL

Minint 20-ąsias Lietuvos ir Rusijos tarpvalstybinių santykių pagrindų sutarties pasirašymo metines Prezidentė Dalia Grybauskaitė laišku pasveikino Rusijos Federacijos Prezidentą Dmitrijų Medvedevą.

Šalies vadovės teigimu, 1991 m. liepos 29 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausios Tarybos Pirmininko Vytauto Landsbergio ir RTFSR Prezidento Boriso Jelcino pasirašyta sutartimi pripažinta nepriklausoma demokratinė Lietuvos valstybė ir įpareigota kurti dvišalius Lietuvos ir Rusijos santykius, vadovaujantis draugystės, geros kaimynystės, lygiateisiškumo ir abipusės naudos principais, visuotinai pripažintomis tarptautinės teisės normomis.

“Šiemet minime svarbų mūsų dvišalių santykių jubiliejų. Prieš dvidešimt metų Lietuva ir Rusija pasirinko dialogo, konstruktyvaus bendradarbiavimo ir pagarbos laisvei bei demokratijai kelią”, – rašoma Prezidentės laiške Rusijos Federacijos vadovui.

Prezidentės teigimu, sutartyje išsakytos nuostatos yra ir šiandien svarbus įpareigojimas abiems šalims plėtoti demokratinėmis vertybėmis ir geranoriškumu grįstus dvišalius santykius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...