2011 Gegužės 10

Lietuvos ir Lenkijos santykiai – geri ir intensyvūs

veidas.lt

BFL

Nepaisant kalbų, kad Lietuvos ir Lenkijos santykiai pastaruoju metu pablogėjo, Lietuvos prezidentės vyriausiasis patarėjas užsienio politikos klausimais Darius Semaška teigia, jog dvišaliai ryšiai yra geri ir intensyvūs.

Lietuvos užsienio reikalų viceministras ir buvęs ambasadorius Lenkijoje Egidijus Meilūnas praėjusią savaitę pareiškė, kad pastaraisiais mėnesiais oficialiosios Varšuvos spaudimas Vilniui peržengė diplomatinio bendravimo ribas. Tuo metu, pasak D. Semaškos, nors E. Meilūno žodžiai skamba “dramatiškai”, dvišalių santykių atžvilgiu “jokios dramos nėra”.

“Šie komentarai ar ištraukos, matyt, išimtos iš tam tikro konteksto ir skamba gerai, dramatiškai. Iš tikrųjų reikia pabrėžti, kad dramos nėra, turime normalius intensyvius gerus dvišalius Lietuvos ir Lenkijos santykius, kuriuose yra visko – strateginio bendradarbiavimo, strateginių projektų, kuriuose yra normalios kasdienės rutinos, kuriuose yra daug abipusio verslo bendradarbiavimo, verslo ryšių plėtros”, – interviu Žinių radijui antradienį sakė šalies vadovės patarėjas.

Jis minėjo tokius bendradarbiavimo pavyzdžius kaip elektros tiltas, abiejų šalių kompanijų derybos dėl naujos atominės elektrinės statybų Lietuvoje, didėjančios Lietuvos kompanijų investicijos Lenkijoje ir Lenkijos kompanijų investicijos Lietuvoje.

“Yra ir tam tikrų nuomonių išsiskyrimų, bet vis dėlto dominuoja bendradarbiavimas ir dominuoja rimti dvišaliai projektai”, – tvirtino D. Semaška.

Jis taip pat pabrėžė abiejų šalių vadovų susitikimus įvairiomis progomis.

“Norėčiau pažymėti ir dvišalių susitikimų dinamiką, kuri yra labai gera – prezidentai intensyviai bendrauja, kartu švenčia svarbiausias šventes, (…) Netrukus, gegužės 27 dieną, prezidentė Lenkijos prezidento kvietimu vyks į Lenkiją, į Vidurio Europos prezidentų susitikimą”, – sakė D. Grybauskaitės patarėjas.

Pastaruoju metu tarp Lietuvos ir Lenkijos buvo jaučiama didesnė įtampa, kai Lenkijos politikai kritikavo naująjį Švietimo įstatymą, kuriuo plečiamas dalykų dėstymas lietuvių kalba tautinių mažumų mokyklose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...